منطقه آزاد انزلی | دلایل سرمایه گذاری در منطقه آزادانزلی

photo-weblag

با یک جستو جوی ساده در حوزه خرید ملک متوجه حضور پررنگ منطقه آزاد انزلی به عنوان یک انتخاب مناسب برای سرمایه گذاری خواهید شد. اما شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که چرا وقتی صحبت از سرمایه گذاری کم ریسک و پرسود می شود یکی از پرطرفدار ترین گزینه های پیش رو خرید ملک در منطقه آزادانزلی است یا به چه دلیل هرساله میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی منطقه آزاد انزلی را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با امکانات ویژه منطقه آزاد های کشور و محاسن سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی آشنا کنیم، اما پیش از آن  بهتر است توضیحی مختصر درباره مفاهیم سرمایه، سرمایه گذاری و فواید سرمایه گذاری در املاک ارائه کنیم.

سرمایه چیست؟

سرمایه اصطلاحی برای دارایی های مالی است، مانند صندوق های نگه دارنده در حساب های سپرده گذاری و یا صندوق های به دست آمده از منابع تامین مالی ویژه. سرمایه همچنین می تواند با دارایی های دارایی های یک شرکت همراه باشد که به سرمایه های قابل توجهی برای تأمین مالی یا گسترش نیاز دارد.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری مبلغی است که برای پیشبرد اهداف تجاری خود به یک شرکت واگذار می کنیم. این اصطلاح همچنین می تواند به تملک دارایی های بلند مدت شرکت مانند املاک و مستغلات، کارخانه های تولیدی و ماشین آلات مربوط باشد.

سرمایه گذاری به مفهوم ساده عبارت است از به تعویق انداختن مصرف فعلی برای دستیابی به مصرف بیشتر در آینده.یکی از پرطرفدار ترین راه های سرمایه گذاری در ایران که بخش زیادی از سرمایه های جامعه به سمت آن سرازیر می شود سرمایه گذاری در بخش زمین و مسکن یا املاک و مستغلات است.

چرا سرمایه گذاری در املاک؟

یکی از دغدغه های دنیای امروز پیدا کردن راهی مناسب، امن و پرسود برای افزایش سرمایه موجود می باشد. از آنجایی که همه ی افراد به دنبال سرمایه گذاری در بخش هایی با سود دهی بالا و ریسک کمتر می گردند می توانیم سرمایه گذاری بر روی املاک و مستقلات را از امن ترین و راحت ترین راه های سرمایه گذاری نام ببریم، زیرا ممکن است شیب رشد و سود آوری آن کاهش پیدا کند اما هرگز شما در خرید یک ملک مستلزم ضرر نخواهید شد، برخلاف سرمایه گذاری بر روی بورس، سهام، ارز و… که در کشور ما از ریسک ضرر بالایی برخوردارند.

همان طور که می دانید سرمایه گذاری بر روی املاک احتیاج به تخصص خاصی نداشته و از انعطاف پذیری و تنوع بالایی برخوردار است به این صورت که شما می توانید متناسب با بودجه خود از میان موارد بیشمار موجود ملک مناسبی را انتخاب و خریداری کنید.

در دراز مدت دستاورد شما گردش مالی مثبت خواهد بود و در این بین شما بر روی سرمایه خود کنترل کامل خواهید داشت. به دلیل امکانات تفریحی، جاذبه های توریستی طبیعی، شرایط مناسب سرمایه گذاری و دیگر ویژگی های منطقه آزاد انزلی به جرات می توان گفت سود دهی املاک و مستغلات داخل محدوده منطقه آزاد بیشتر از 2 برابر از املاک دیگر مناطق می باشد و این منطقه بسیار مورد توجه علاقه مندان به خرید ویلا در شمال می باشد.

سرمایه گذاری در منطقه آزادانزلی

از آنجایی که همه ی افراد به دنبال سرمایه گذاری در بخش هایی با سود دهی بالا و ریسک کمتر هستند می توانیم از سرمایه گذاری بر روی املاک و مستقلات به عنوان امن ترین و راحت ترین راه های سرمایه گذاری نام ببریم، زیرا ممکن است شیب رشد و سود آوری آن در طول زمان کاهش پیدا کند اما هرگز شما در خرید یک ملک مستلزم ضرر نخواهید شد، برخلاف سرمایه گذاری بر روی بورس، سهام، ارز و… که درکشور ما از ریسک ضرر بالایی برخوردارند.

همان طور که می دانید سرمایه گذاری بر روی املاک احتیاج به تخصص خاصی نداشته و از انعطاف پذیری و تنوع بالایی برخوردار است به این صورت که شما می توانید متناسب با بودجه خود از میان موارد بیشمار موجود، ملک مناسبی را انتخاب و خریداری کنید. با خرید ویلا و انواع دیگر مستقلات در دراز مدت دستاورد شما گردش مالی مثبت خواهد بود و دراین بین شما بر روی سرمایه خود کنترل کامل خواهید داشت.

به دلیل امکانات تفریحی، جاذبه توریستی طبیعی، شرایط مناسب سرمایه گذاری و از دیگر دلایل سرمایه گذاری در منطقه آزادانزلی به جرات می توان گفت سود دهی املاک و مستغلات داخل محدوده منطقه آزاد بیشتر از 2 برابر از املاک دیگر مناطق می باشد و این منطقه بسیار مورد توجه علاقه مندان به خرید ویلا در شمال می باشد.

انواع مناطق اقتصادی

مناطق اقتصادی به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شوند:

  1. مناطق آزاد تجاری
  2. مناطق فرآوری صادرات
  3. مناطق ویژه اقتصادی
  4. مناطق صنعتی

مناطق آزاد تجاری به طور معمول در نزدیکی بندرها یا فرودگاه ها ایجاد می شوند و عمدتا از پرداخت مالیات برای واردات و صادرات معاف هستند.

مناطق فرآوری صادرات با تمرکز بر صادرات با ارزش افزوده قابل توجهی و نه فقط بر روی صادرات مجدد، یک قدم فراتر می روند.

مناطق ویژه اقتصادی از رویکرد توسعه چند بخشی استفاده می کنند و در بازارهای داخلی و خارجی متمرکز می شوند. آنها مجموعه ای از مشوق ها شامل زیرساخت ها، معافیت های مالیاتی و مراحل ساده تر اداری را ارائه می دهند.

مناطق صنعتی فعالیتهای اقتصادی خاصی را هدف قرار می دهند و زیرساختهای متناسب با آن تطبیق می یابد.

مناطق آزاد چگونه مناطقی هستند؟

مناطق آزاد به عنوان ابزاری برای برنامه ریزی و در جهت تقویت و توسعه اقتصادی در صحنه ظاهر شدند. این مناطق مزایای خاص خود را دارند، اما ضریب خطای سیاسی آنها نیز بالاست. از دوران باستان، دولت ها و پادشاهان برای دریافت جریانی پایدار از درآمد، نیازمند کیف پولی عمومی بودند.

در همین راستا مناطقی ویژه با ظرفیت بالای تبادل کالا و دسترسی مناسب به انواع شاهراه های زمینی و دریایی را انتخاب و  مزایایی برای بازرگانان و سرمایه گذاران در این مناطق در نظر گرفته اند. همانطور که در حال حاظر مناطق آزاد کشور مشمول معافیت مالیاتی و عوارض گمرکی در زمینه صادرات و واردات کالا می باشند. چنین مناطقی درمدیترانه، یونان و دیگر کشورها تحت عنوان مناطق آزاد در دوره قرون وسطی به وجود آمد و در قرن 19 تا جنوب شرقی آسیا گسترش یافتند.

منطقه آزاد بندر انزلی

اما از اواخر قرن 19 بود که این مناطق به مناطق آزاد تغییر نام دادند و با عنوان ابزارهای عمدی توسعه اقتصادی مورد استفاده قرار گرفتند که از  مهمترین آنها می توان به منطقه آزاد شنزن در کشور چین اشاره کرد. مناطق آزاد به عنوان یک اهرم برای افزایش مهارت های فن آوری به ویژه در صنعت محسوب می شوند.

در ادامه می خواهیم مفصلا به برسی مبحث سرمایه گذاری بر روی املاک در منطقه آزاد انزلی بپردازیم و مزایای آن را بررسی کنیم.

منطقه آزاد انزلی کجاست و چرا سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی؟

امروزه با وجود صدها منطقه آزاد در سراسر جهان، منطقه آزاد انزلی یکی از مناطق استراتژیکی پر ثمر در این بین می باشد. منطقه آزادانزلی از مناطق آزاد هفت گانه ایران، نماد روندی نوظهور و دور شدن از روش های توسعه معمول در منطقه می باشد.

منطقه آزاد انزلی در سال 1384 در شهرستان بندر انزلی تاسیس و از سال 1392 با افزایش محدوده شامل مناطقی چون کلانشهر رشت، بندر انزلی و آستانه اشرفیه شد. محدوده این منطقه از اردیبهشت سال 93 تا کنون از 3 هزار و 200 هکتار به بیش از 8 هزار و 609 هکتار افزایش پیداکرده است.

 این منطقه شامل محدوده ای از شهرستان انزلی به مساحت تقریبی ۳۲۰۰ هکتار خشکی با طول 20 متر خط ساحلی و تا عمق دو کیلومتر از آبهای ساحلی محدوده می شود و شامل 28 روستا از جمله حسن رود، جفرود و … می باشد. این منطقه تنها منطقه آزاد شمال کشور با کمترین فاصله نسبت به پایتخت کشور است.

برخوردار بودن از موقعیت جغرافیایی بی نظیر بدین صورت که در یک فاصله زمانی و مکانی کوتاه دارای دشت ، کوه ، جنگل ، رودخانه ، تالاب و دریا باشد و همچنین وجود سایر جاذبه های توریستی و گردشگری استان  این بندر زیبا را به مکانی بی نظیر جهت زندگی و سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

دلایل پیشرفت منطقه آزاد انزلی

از دلایل پیشرفت این منطقه میتوان به رفت و آمد کشتی های بزرگ تجاری، قرارگیری در مسیر ارتباطی اروپا_آسیا و توجه سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد که می تواند از دلایل سرمایه گذاری در منطقه آزادانزلی باشد. این بندر تجاری دارای پتانسیل های بسیار زیادی است، از همین رو به طور مداوم مورد توجه سرمایه گذاران می باشد و همچنین به علت طبیعت زیبا و آب و هوای بسیار خوب و سالم گزینه ای عالی برای فاصله گرفتن از هیاهوی شهرهای شلوغ و استراحت در محیطی آرامش بخش است.

دلایل پیشرفت منطقه آزاد انزلی

منطقه آزاد انزلی در فاصله 40 کیلومتری از شهر رشت، مرکزاستان گیلان، قرار دارد و فرودگاه سردارجنگل در بین این مسیر جای گرفته است در نتیجه شما مشکل‌ رفت و آمد طولانی و نگرانی های مسیر را در این بین نخواهید داشت.

 این منطقه قطب جدید گردشگری در شمال کشور می باشد هر ساله پذیرای میلیون ها گردشگر ایرانی و خارجی است. رستوران ها، هتل ها و ویلا های اقامتی متعددی آماده ارائه خدمات به مسافران هستند .

کاسپین، یکی از بزرگترین و مجهز ترین مراکز خرید منطقه آزاد انزلی

فاز تجاری و گردشگری احداث شده در منطقه آزاد به نام کاسپین، مجموعه ای شیک و مدرن بوده و دارای امکانات بسیار زیادی می باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد، سالن های همایش بسیار بزرگ و متعدد که هر ساله محل برگزاری بسیاری از نمایشگاه های بزرگ بین المللی در حوزه های مختلف و محل برگزاری کنسرت های بزرگ موسیقی از بسیاری از خوانندگان مطرح کشور می باشد.

کاسپین منطقه آزادانزلی

اما شاید یکی از مهم ترین دلایل گرایش مسافران به این مجموعه، تنوع بسیار بالا و گرداوری تعداد بسیار زیادی از مراکز خرید در یک نقطه با دسترسی بسیار آسان و امکاناتی از جمله پارکینگ، رستوران، کافی شاپ و… می باشد، علاوه بر موارد ذکر شده به علت شرایط ویژه واردات، قیمت اجناس در بازار های منطقه آزاد انزلی به شکل قابل توجهی کمتر از سایر مناطق بوده و همین لذت خرید را دوچندان می کند. در سفر به منطقه آزاد انزلی بازدید از این مجموعه کامل و دیدنی و دیگر بازار های منطقه را فراموش نکنید.

فرصت های شغلی منطقه آزاد انزلی

گفتنی است سازمان منطقه آزادانزلی در پرتو طرح‌ های حمایتی، تشویقی و ارائه زیرساخت های لازم برای رونق فعالیت شرکت های نوآور،فناور و دانش بنیان ظرف سال‌های اخیر با جذب ٩٠ شرکت به عنوان منطقه آزاد برتر کشور در این حوزه انتخاب شده است و فرصت های شغلی بی شماری برای جوانان این مرز و بوم ایجاد کرده است. به طور قطع در آینده در مقاله ای مجزا به روند ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی و چگونگی آن خواهیم پرداخت.

مراکز تفریحی و دیدنی منطقه آزاد انزلی

مراکز خرید بسیار بزرگ این منطقه مجموعه ای کامل از بهترین برند ها با بهترین قیمت ها است که خریدی سریع و لذت بخش را برای شما به ارمغان می آورد. از این بین می توانیم به مجتمع تجاری ونوس، ستاره شمال، هپی مارت و … اشاره کرد. بعد از یک خرید لذت بخش و صرف یک وعده غذای لذیذ در رستوران های با کیفیت مجموعه میتوانید ساعات خوشی را در کنار ساحل دلنشین کاسپین سپری کرده و بدین صورت روز خاطره انگیزی را به پایان برسانید.

 از دیگر جاذبه های توریستی منطقه آزاد انزلی می توان به مرکز تفریحات دریایی منطقه اشاره کرد که در دو بخش مخصوص آقایان و بانوان احداث شده است و دارای کافی‌شاپ، سالن ماساژ، چترهای سایه بان ، محل مناسب جهت آفتاب گرفتن، رختکن با کمدهای هوشمند، اتاق‌های تعویض لباس،دوش صحرایی، فضای سبز زیبا، زمین والیبال، میز پینگ‌پنگ، فوتبال دستی و کلیه امکانات مورد نیاز برای انواع تفریحات ساحلی می باشد.

باشگاه اسب سواری احداث شده در بین مسیر رشت و انزلی هرساله برگزارکننده جشنواره زیبای اسب کاسپین در نوار ساحلی منطقه آزادانزلی است. پیست کارتینگ منطقه آزاد که توسط تیمی حرفه ای طراحی شده مجموعه ای مهیج برای استفاده بانوان، آقایان و حتی خردسالان می باشد.

بزرگترین مجموعه تفریحی آکواریوم و باغ پرندگان کشور در منطقه آزادانزلی توسط سرمایه گذار های خارجی به تازگی تاسیس شده است. این مجموعه تفریحی مساحتی بیش از ۱۰ هزار متر مربع دارد و شامل بزرگترین تونل آکواریوم کشور به طول ۴۰ متر، شهربازی سرپوشیده، سالن بولینگ، سینمای چند بعدی، سوییت های اقامتی و بخش تجاری و خدماتی می باشد.

تالاب انزلی

از دیگر مناطق توریستی بی نظیر منطقه، تالاب انزلی است که یکی از جاذبه های طبیعی و بسیار ارزشمند در کل کشور محسوب می شود. این تالاب محل رویش گل نیلوفر آبی است که در نوع خود  یکی از گونه های زیبا و منحصر به فردبه شمار می آید.

تالاب انزلی , منطقه آزاد انزلی

انواع امکانات رفاهی همچون رستوران های محلی، قایق سواری در تالاب و حوالی اش نیز برای گردشگران تعبیه شده است. این تالاب که در محدوده منطقه آزاد انزلی واقع شده پذیرای انواع گونه های خاص پرندگان مهاجر می باشد که تماشای آن ها لذتی وصف نشدنی به همراه خواهد داشت.

پارک ملی بوجاق

پارک ملی بوجاق اولین پارک خشکی-دریایی ثبت شده ایران با مساحتی قریب به 3260 هکتار در بندر کیاشهر استان گیلان واقع شده است. این تالاب از شمال تا عمق 6 کیلومتری دریای کاسپین در کیاشهر پیشروی میکند، از جنوب به شهر کیاشهر، از غرب به رودخانه اوشمک زیباکنار و از شرق به تاسیسات صدا و سیمای امیرکیاسر ادامه پیدا می کند.

تالاب بوجاق منطقه آزاد

تالاب بوجاق در سال 1354 تحت عنوان تالاب لاگون کیاشهر در کنوانسیون رامسر به ثبت رسید. این تالاب در سال 1369 به وسیله رودخانه سفید رود به دو بخش شرقی و غربی تقسیم گردیده است. اما جاری شدن سیلاب های فراوان، سبب منحرف شدن دهانه رودخانه شده است. بعد از سال 1357 اسم این تالاب به 22بهمن تغییر یافت و در سال 1381 با افزایش سطح به میزان فعلی، این مجموعه در کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده و تحت عنوان پارک ملی بوجاق نام گذاری شده است.

براساس تحقیقاتی که در بازه زمانی سال های 83 تا 85 در این پارک صورت گرفته مجموعا 234 گونه پرنده از 49 تیره (یکی از آرایه های شناخته شده در طبقه بندی جانداران) مشاهده شده است. که از این تعداد 12 گونه آن در معرض خطر انقراض قرار دارند. البته 20 گونه از این پرندگان بومی این تالاب هستند و مابقی از پرندگان مهاجر تشکیل می شود. از شروع سال 92 همگام با افزایش محدوده منطقه آزادانزلی این تالاب با کاربری گردشگری و طبیعت گردی زیر مجموعه این منطقه قرار گرفت.

ما به شما توصیه می کنیم برای یک بار هم که شده سفر به منطقه آزادانزلی را در برنامه قرار داده و از این منطقه دیدنی و توریستی بازدید کنید. بدون شک خاطرات بسیار خوبی به یادگار خواهید برد.

مزیت های قانونی منطقه آزاد انزلی

از مزایای قانونی منطقه آزاد انزلی می توان به برخورداری از انواع معافیتهای مالیاتی، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه و سود حاصل از فعالیتهای اقتصادی، مقررات اخذ عوارض خاص منطقه آزاد انزلی و معافیت از عوارض معمول کشور، امکان فعالیت بانک ها و موسسات مالی و بیمه ای، امکان مشارکت و مالکیت ۱۰۰ درصد سرمایه گذاران خارجی، مجاورت بندرهای حاشیه دریای خزر و … اشاره کرد.

همچنین شما با خرید ملک مسکونی و یا تجاری در این محدوده یک کارت شهروندی منطقه آزادانزلی دریافت خواهید کرد که از امتیازات این کارت کاهش مبلغ ورودی مراکز تفریحی به نیم بها و کاهش عوارض خروج از کشور به 30 درصد می باشد.

خرید و فروش خودرو در منطقه آزاد انزلی

خرید ماشین منطقه آزاد

خرید خودرو در منطقه آزادانزلی بدلیل معافیت از هزینه های گمرکی با قیمتی بسیار کمتراز حالت معمول معامله می شود. بدین صورت شما می توانید با پرداخت کمتر از نصف مبلغ صاحب خودروی لوکس مورد نظر خود شوید و در محدوده مشخص در سطح استان تردد کنید. ( از شرق تا چابکسر و از غرب تا پره سر رضوانشهر ). شما همچنین می توانید با درثبت درخواست برای خودرویتان پلاک گذر موقت دریافت کرده و به مدت یک ماه در طول سال در کل کشور تردد داشته باشید. شرایط ویژه خرید ماشین در منطقه آزاد انزلی یکی از بهترین مزایای آن برای علاقه مندان به ماشین های خارجی و لوکس می باشد.

جمع بندی

ما قصد داشتیم به طور خلاصه دراین مقاله مزیت های سرمایه گذاری در منطقه آزادانزلی را بررسی کنیم با مروری بر موارد ذکر شده به این نتیجه می رسیم که خرید ملک به خصوص خرید ویلا در منطقه آزاد انزلی فرصتی بسیار عالی برای سرمایه گذاری و استفاده هرچه بیشتر از این طبیعت بی نظیر و مراکز تجاری تفریحی آن به طور همزمان می باشد.

خریدی امن و مطمئن با سود دهی بالا. همانطور که بررسی کردید منطقه آزاد انزلی از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که همیشه مورد توجه خریداران و سرمایه گذاران خواهد بود و از این رو رفته رفته بر ارزش ملک درمنطقه افزوده خواهد شد.

بدون شک درانتخاب ویلای مناسب و یک سرمایه گذاری بی نقص نقش مشاورین املاک بسیار مهم و پررنگ است. تیم مشاورین سرزمین شمالی شما را به سمت بهترین انتخاب ممکن راهنمایی می کند.

اشراف کامل به منطقه و اطلاعات کامل کارشناسان فروش از جزییات و نحوه ی ساخت و ساز ویلا ها در منطقه آزادانزلی و تعداد بالای مورد های تحت پوشش، ما را به تیمی حرفه ای در امر خرید و فروش ویلا در زیباکنار وبه دنبال آن منطقه آزاد انزلی مبدل کرده است. 

تمام تلاش تیم سرزمین شمالی همراهی شما در این مسیر برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن می باشد پس اگر قصد خرید ویلا در منطقه آزادانزلی را دارید ما برای مشاوره رایگان در این زمینه پذیرای شما خواهیم بود. ما بهترین ها را برای شما می خواهیم.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود و از خواندن آن لذت برده باشید. تیم مشاورین املاک سرزمین شمالی

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .