ویلا در شمال | در هنگام خرید ویلا به چه مواردی توجه کنیم

photo-weblag

ویلا در شمال | مواردی که باید در هنگام خرید ویلا به آن توجه کنیم در این مقاله قصد داریم تا شما را با خرید ویلا در شمال و موارد مهمی که باید قبل از معامله به آن توجه کنید آشنا کنیم.در مقاله قبل درباره موضوع خرید ویلا در شمال|آنچه که باید قبل از خرید ویلا در شمال بدانیدمفصل صحبت کردیم.

هنگامی که شما با مشاور املاک منتخب خود شروع به جستجوی ویلا در شمال میکنید ممکن است به اندازه حیاط و یا متراژ آشپزخانه ملک موردنظرتان بیشتر از هرچیز توجه کنید. اما خصوصیاتی بسیار مهم تر از این معیار ها درهنگام خرید خانه وجود دارد.

به طورحتم درهنگام خرید ویلا در شمال و در کل انجام هرگونه معامله ملکی یکی از بزرگترین چالش ها پاسخ به این سوال است که آیا این معامله سرمایه گذاری درستی است یا خیر؟اگر شما هم بر سر این دو راهی قرار دارید پس باید از خرید املاکی که مشکلات عمده داشته و نیاز به تعمیرات زیاد و پر هزینه دارند دوری کنید.

شما باید به طور کامل بدانید که به هنگام خرید ویلا به دنبال چه مواردی هستید تا  بتوانید از انجام معامله ای خوب و پر سود اطمینان حاصل کنید.در این مقاله چند نکته مهم را عنوان میکنیم که در زمان بازرسی خانه باید به آنان توجه کنید.پس باما همراه باشید.

در هنگام خرید ویلا به چه مواردی توجه کنیم

1:وضعیت سقف ویلا

سقف ویلاها عموما باید هر 20 الی 25 سال تعویض شوند و جایگزین کردن سقف هزینه قابل توجهی را برای شما به همراه دارد. پس اگر نمی خواهید درگیر این هزینه سنگین شوید در هنگام بررسی خانه به سقف آن توجه کنید و حتما از سن دقیق بنا اطمینان حاصل کنید.

خرید ویلا در شمال

2:علائم خسارت بنیادی:

برخی از مشکلات کوچک مانند رنگ محو شده و یا یک لامپ شکسته بدون تلاش و هزینه زیاد قابل برطرف شدن است، اما اگر یک خانه از پایه و اساس آسیب دیده باشد، شما هزینه های خیلی زیادی را برای تعمیر و نگه داری آن متحمل خواهید شد.حتما درهنگام بررسی ویلا در شمال به دنبال علائم ترک خوردگی در نزدیکی فونداسیون در داخل و خارج از خانه باشید.

حتما به کفپوش ساختمان دقت کنید که علائمی مانند ناهمواری و یا فرورفتگی نداشته باشد، زیرا این مسئله نشان دهنده نشست و فرو رفتن پایه ساختمان است.

3:پتانسیل برای جاری شدن سیل

ممکن است به دلیل نزدیکی ویلا به آب (رود یا رودخانه)عاشق آن شوید اما حتما به خطرات احتمالی این مساله دقت کنید. هرچه به آب نزدیک تر باشید احتمال وقوع سیل به ویژه در روزهای بارانی افزایش پیدا می کند و ممکن است در آینده شما را دچار مشکل کند.

شمال

همچنین دقت کنید بعد از خرید این دست از ویلا در شمال حتما از بیمه مخصوص حوادث طبیعی استفاده کنید.

4:هوا زدگی و آسیب های مرتبط با رطوبت

در هنگام خرید ویلا در شمال به اطراف لوله ها مخصوصا لوله های درون کابینت نگاهی بیندازید که علائم پوسیدگی نداشته باشند.همچین علائمی می تواند نشان دهنده نشتی در لوله ها یا تهویه نامناسب باشد.همچنین نسبت به علائم دیگری مانند بوی نم و یا لایه لایه شدن رنگ نیز حساسیت نشان دهید.

5:عایق کاری

از وضعیت عایق کاری ساختمان اطمینان حاصل کنید، بخصوص اگر از عمر ویلای مورد نظرتان چند سال می گذرد. هرچه عایق کاری یک خانه بهتر انجام شده باشد در هنگام گرما یا سرما و در طول سال هزینه های کمتری را به همراه خواهد داشت.

وظیفه عایق در ساختمان گرم نگه داشتن آن در سرمای زمستان و  خنک نگه داشتن آن در گرمای تابستان است. عایق کاری قدیمی یا ناکارآمد میتواند فضایی نامطبوع را در منزل شما به وجود بیاورد.

6:مدارک

حتما از صحت مدارک ویلا به طور کامل اطمینان حاصل کنید. ویلای مورد نظرتان باید سند تک برگ ، پروانه ساخت و پایانکار داشته باشد. البته بعضی از املاک اقدام به سند هستند، در اینصورت رسید اداره ثبت و مدارک مربوطه را دریافت و بررسی کنید.

سؤالاتی که باید هنگام خرید خانه پرسید

در ادامه چندین سوالات کلیدی که باید در هنگام خرید ویلا در شمال از مالک فعلی بپرسید را به شمادمیگوییم

1:در مورد تعمیر و نگهداری ویلا بدانید

سرانجام وقتی ویلای مد نظرتان را انتخاب کردید حتما از صاحب خانه در رابطه با هزینه های تعمیر و نگهداری سوال کنید. آیا قسمت خاصی از ویلا نیاز به تعمیر دارد؟ و ….شما قبل از خرید ویلا باید از هزینه های فعلی و احتمالی آن مطلع و مطمعن شوید.

2:هزینه های آب و برق به طور متوسط چقدر است؟

هزینه ماهیانه تاسیسات برای یک خانه خاص تا حد زیادی به بهره وری تجهیزات آن بستگی دارد. این مسئله به شما کمک میکند که بدانید تا چه اندازه بودجه در ماه را برای انشئابات کنار بگذارید.این مورد حتی به شما کمک میکند که آیا ویلای مورد نظرتان نیاز به عایق کاری دارد، یا باید تجهیزات ویلای مورد نظرتان را به روز تر کنید.

3:موقعیت مکانی ویلا چگونه است؟

وقتی به بازدید ویلا در شمال می روید محله آن را بررسی کنید. به خانه های دیگر در آن محدوده نگاهی بیندازید و اطلاعاتی در رابطه با خیابان ، کوچه ، پیاده رو ، فروشگاه های نزدیک ویلا و امکانات رفاهی منطقه بدست آورید.در صورت امکان حتی به مدارس آن محل دقت کنید، به خصوص اگر دارای فرزند محصل هستید.

4:آیا وسایل و تجهیزات ویلا در آینده نیاز به جایگزینی دارند؟

در صورت وجود وسایل و تجهیزاتی که عمر مفید آن ها رو به پایان است شما باید درباره هزینه های جایگزنی آن تحقیق کنید و از آن مطلع باشید. ممنون از این که این مقاله را مطالعه کردید.گروه مشا ورین املاک سرزمین شمالی

نظرات کاربران

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .