صفر تا صد خرید ویلا در زیباکنار

photo-weblag

روستای زیباکنار منطقه ای منحصر به فرد که بدلیل داشتن ویژگی ها و موقعیت جغرافیایی خاص آن را از تمامی شهرهای شمالی متمایز کرده است. در این مقاله قصد داریم صفر تا صد خرید ویلا در زیباکنار را توضیح دهیم.

زیباکنار کجاست

زیباکنار روستایی ساحلی و جنگلی از توابع بخش لشت نشا شهرستان رشت در استان گیلان است و جمعیتی در حدود 1500 نفر دارد. این روستا از شمال به دریای خزر ، از جنوب به لشت نشا از شرق به بندرکیاشهر و از غرب به بندرانزلی متصل است. همچنین زیباکنار در نزدیکی یکی از مهمترین مناطق آزاد کشور یعنی منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده است.

چرا  خرید ویلا در زیباکنار

موقعیت جغرافیایی و راه های دسترسی

یکی از دلایل خرید ویلا در زیباکنار موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و راه های دسترسی آن می باشد. زیباکنار از غرب فاصله ای 37 کیلومتری (44 دقیقه ای) با بندرانزلی دارد. همچنین منطقه آزاد انزلی نیز در طول همین مسیر واقع شده است.

از شرق فاصله ای 8 کیلومتری (11 دقیقه ای) با شهر کیاشهر ، از جنوب دارای فاصله ی 9 کیلومتری (13 دقیقه ای) با لشت نشا و فاصله 38 کیلومتری (46 دقیقه ای) با شهرستان رشت دارد. فاصله زیباکنار تا تهران نیر 346 کیلومتر می باشد.

برای سفر به زیباکنار راه های زیادی وجود دارد که مهمترین مسیر ها

1: محور قزوین – رشت – زیباکنار از جنوب استان گیلان

2: محور رامسر – رودسر – لنگرود – چمخاله – زیباکنار از سمت شرق استان گیلان

3: محور اردبیل – آستارا – تالش – بندر انزلی – زیباکنار از سمت غرب استان گیلان

می باشد.

شمال زیباکنار را سواحل دریای خزر پوشانده و هر چقدر به جنوب این منطقه سفر کنیم مناطق جنگلی پدیدار می شوند. زیباکنار دارای طرح های ساحلی زیادی برای شنا می باشد.

همچنین زیباکنار دارای رودخانه ای به طول 8 کیلومتر با نام اوشمک است که از مرکز این روستا میگذرد. از شرق نیز توسط پارک ملی بوجاق که عنوان نخستین پارک ملی خشکی دریایی ثبت شده در ایران را دارد احاطه شده است.

بافت روستایی ولی ادغام شده

زیباکنار منطقه ای است که هر کسی حداقل یکبار نام آن را شنیده است. این منطقه طی سالیان متوالی هموطنان زیادی را از سراسر ایران در خود جای داده و با ترکیب فرهنگ های مختلف به مکانی مناسب برای زندگی تبدیل شده است.

راهنمای صفر تا صد خرید ویلا در زیباکنار

انتخاب محل اقامت:

اولین قدم برای خرید ویلا در زیباکنار انتخاب موقعیت جغرافیایی برای خرید ویلاست همانطور که پیشتر گفتیم زیباکنار دارای موقعیت جنگلی و ساحلی است که در ادامه به معرفی ویلای ساحلی و ویلای جنگلی میپردازیم.

ویلا ساحلی:

ویلاهایی که در نزدیکی ساحل ساخته می شوند و عموما ویوی دریا دارند. خرید ویلا در ساحل هم مزایا و هم معایبی دارد که در ادامه توضیح میدهیم.

آب و هوا مناطق ساحلی:

این ویلاها بدلیل نزدیکی به ساحل و جریان های خاص هوایی از آب و هوای تمیزتری برخوردارند همچنین هوا در این مناطق نسبت به موقعیت جنگلی سردتر است. البته در روزهای گرم سال با افزایش رطوبت هوای مناطق ساحلی شرجی می شود که ممکن است برای برخی غیرقابل تحمل باشد.

پوشش گیاهی مناطق ساحلی:

هر اندازه که به ساحل و دریا نزدیک تر شویم پوشش گیاهی و جنگلی نیز کم می شود. این عامل بدلیل نوع خاک و  شرایط آب و هوایی حاکم بر منطقه است اما شما ویو دریا را دارید.

قیمت ویلاهای ساحلی:

ویلاهای ساحلی از لحاظ قیمتی نسبت به ویلاهای جنگلی قیمت بالاتری دارند. سازه ویلاهای ساحلی بدلیل مجاورت با دریا باید مقاوم سازی شوند همین امر یکی از دلایل قیمت بالای این نوع ویلاها است. دومین عامل در قیمت بالاتر موقعیت مکانی ویلاهای ساحلی است.

ویلا جنگلی:

ویلای جنگلی همانطور که از نامش مشخص است ویلایی است که در جنگل و پوشش گیاهی وسیع واقع شده. امروزه ویلاهای جنگلی بدلیل برخورداری از قیمت مناسب بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این ویلاها عموما در مناطق کوهپایه ای یا در زمین های جنگلی احداث میگردند. ویلاهای جنگلی در زیباکنار دارای چشم انداز سرسبز و عالی با محیطی آرامش بخش و آب و هوای پاکی هستند. این ویلاها بدیل گسترده بودن جنگل های شمال کشور متفاوت ساخته می شوند که دامنه انتخاب هایتان را افزایش می دهد.

مسیر دسترسی ویلاهای جنگلی:

ویلاهای جنگلی بیشتر در مسیرهای روستایی احداث می شوند. و عموما از محیط های شهری دورترند.

آب و هوا مناطق جنگلی:

مناطق جنگلی دارای بارش فراوان بخصوص در فصول سرد سال هستند.

پوشش گیاهی انبوه:

اگر به جنگل و مناطق سرسبز علاقه دارید ویلاهای جنگلی بهترین گزینه برای شما هستند.

قیمت ویلاهای جنگلی:

مهمترین مزیت ویلاهای جنگلی قیمت مناسب آن ها است. این نوع ویلاها بدلیل دور بودن از شهر از قیمت کمتری نسبت به ویلاهای ساحلی برخوردارند.

ویلای شهرکی یا ویلای مستقل؟

در کلی ترین حالت ممکن ویلا ها را میتوان به دو دسته ویلا شهرکی و ویلا مستقل تقسیم کرد. هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند که در ادامه به هرکدام از آن ها می پردازیم.

ویلا شهرکی:

ویلای شهرکی سبکی وارداتی از اروپا به ایران است. تعریفی که برای اینگونه سبک ها میتوانیم ارائه دهیم این است که ویلاهای شهرکی به ویلاهایی گفته می شوند که در کنار هم و در محیطی محصور شده احداث شده و معمولا دارای مشاعاتی همچون پارک ، نگهبانی 24 ساعته ، سرایداری ، استراحتگاه مهمان و … است.

ویلاهای شهرکی را میتوان به واحد های آپارتمانی تشبیه کرد که به جای قرار گرفتن برروی هم در کنار هم قرار گرفته اند. دیوار ویلاهای شهرکی معمولا کوتاه و در حدود یک متر است و مابقی ارتفاع دیوار را نرده یا پوشش گیاهی تشکیل می دهد.

بناهای ساخته شده در یک شهرک عموما به یک شکل و با یک متریال ساخته می شوند. اما بعضی از شهرک ها نیز وجود دارد که نوع سازه های آن متفاوت است. ویلاهای شهرکی بدلیل داشتن نگهبانی 24 ساعته از امنیت بالایی برخوردار است.

ویلاهای شهرکی نیز مانند واحدهای آپارتمانی شارژ ماهانه دارند و هر شهرک دارای قوانین مخصوص به خود است. ویلاهای شهرکی از قیمت بهتری نسبت ویلاهای مستقل برخوردارند.

ویلا مستقل:

ویلای مستقل یا ویلای شخصی ویلایست که سازنده در زمین خود بنایی منفرد را احداث می کند و خارج از شهرک است. ویلاهای مستقل طرفداران خاص خود را بدلیل مستقل بودن ، تنوع در انتخاب ، کیفیت بهتر و … دارد. اگر حوصله مقررات و قوانین شهرک را ندارید این نوع ویلا برایتان مناسب است.

در صورت اقدام برای خرید  ویلای مستقل باید بدانید که تمام کارهای مربوط به ویلای شما از تامین امنیت تا نگهداری برعهده خودتان است.

صفر تا صد خرید ویلا در زیباکنار انتخاب نوع سازه بنا

ویلاهای زیباکنار انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی های معماری و سبک منحصر به فرد خود را دارند. مشخصات ظاهری و قیمت هر ویلا به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. همچنین با توجه به مساحت زمین ارتفاع ویلا جهت دید بهتر متنوع طراحی می شود.

حتما بخوانید: انواع دسته بندی ویلا در گیلان

در بیشتر موارد که زمین از مساحت کمتری برخوردار است و چشم انداز به خصوصی ندارد بنا به صورت فلت احداث میشود. اما موارد دیگر که اطراف ویلا طبیعت خود نمایی می کند ویلاها به صورت دوبلکس و تریبلکس احداث میشوند. که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

ویلا فلت

ویلا فلت یکی از اشکال طراحی ویلا در زیباکنار و شمال است. ویلای فلت به ویلاهایی گفته می شود که به صورت یک طبقه یا به اصطلاح بنای هم کف ساخته می شود. این نوع بناها در متراژ های 80 تا 200 متری ساخته می شوند و معمولا 1 تا 3 اتاق خواب دارند.

ویلا دوبلکس نیم پیلوت

ویلای نیم پیلوت یا نیم طبقه از دیگر سازه های پرطرفدار و خوش ساخت در زیباکنار است. میتوان گفت ویلای نیم پیلوت ویلای فلتی است که نیم طبقه از یک طرف به آن اضافه شده است. در واقع یک بخش از ویلا با اختلاف سطح در طبقه‌ای دیگر، ساخته می‌شود این اختلاف سطح معمولا جزئی بوده و در چند پله خلاصه می شود. این بخش اضافه شده معمولا ارتفاع بیشتری نسبت به بنای اصلی دارد همچنین در بیشتر موارد زیر آن فضای خالی برای انبار و پارکینگ در نظر گرفته می شود. اتاق خواب ها در اکثر بناهای نیم پیلوت در این قسمت تعبیه میشوند.

ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس به ویلایی با دوطبقه گفته می شود و راه ارتباطی بین طبقات با راه پله های تعبیه شده درون ویلاست که در بیشتر موارد از راه پله های گرد استفاده می شود. به جرات میتوان ویلاهای دوبلکس را پرطرفدارترین نوع ویلا در زیباکنار معرفی کرد. ویلاهای دوبلکس را در بیشتر موارد به صورت 3 خوابه می سازند. همچنین یکی دیگر از مزیت های ویلای دوبلکس کاهش هزینه های ساخت است چرا که در یک فضای مشخص زمین ، بنایی با دو طبقه احداث می شود که علاوه بر خلق فضای بزرگتر به صرفه جویی در هزینه ها نیز منتهی می شود.

در بیشتر سازه های دوبلکس در زیباکنار اتاق خواب ها به همراه سرویس مهمان در طبقه دوم و آشپزخانه ، نشیمن و یک سرویس بهداشتی در طبقه اول قرار می گیرد. البته در مواردی هم اتاق خوابی را در طبقه اول در نظر می گیرند.

در یک جمع بندی میتوان گفت طبقه دوم ویلاهای دوبلکس را برای فعالیت و کارهایی که لازمه تمرکز و به دور از شلوغی است و طبقه اول را برای دورهمی ها و فعالیت پر کاربرد در نظر می گیرند.

ویلا دوبلکس روی پیلوت

ویلاهای دوبلکس رو پیلوت نوع دیگری از ویلاهای زیباکنار است. این نوع سازه ویلایی دوبلکس است که دارای فضایی خالی در زیر خود است. این فضای خالی معمولا برای انبار ، پارکینگ و … استفاده می شود. ارتفاع این نوع سازه نسبت به ویلاهای دوبلکس بیشتر است. شما برای دسترسی به داخل ساختمان برخلاف ویلاهای دوبلکس که در چند پله خلاصه میشوند باید از تعداد قابل توجه ای پله بالا بروید.

ویلا تریبلکس

ویلاهای ساخته شده در 3 طبقه را ویلای تریبلکس می گویند و راه دسترسی به طبقات همانند ویلاهای دوبلکس از طریق راه پله های تعبیه در ساختمان است. این بنا ها از عظمت و ارتفاع قابل توجه ای برخوردارند. این نوع سازه معمولا تعداد خواب هایی بیشتر از 3 دارند.

شروع یک خرید خوب

بعد از تصمیم گیری درباره خرید ویلا و انتخاب موقعیت مکانی ، نوع ویلا و … حال نوبت به موارد مهم در عقد قرار داد می رسد. موارد مهمی که باید در خرید ویلا در زیباکنار به آن توجه کنید تا یک خرید موفق و پرسود داشته باشید.

مراجعه به مشاور املاک مطمعن

تا به حال از خود پرسیده اید که چرا باید برای خرید یا فروش ملک به مشاور املاک مراجعه کرد؟ بازار مسکن بدلیل گردش بالای مالی همواره گزینه جذاب برای کلاهبرداران بوده است. مطمعنا در اطراف شما کسانی بوده اند که در معاملات ملکی کلاه سرشان رفته که دلیل این اتفاق عدم تسلط خریدار یا فروشنده به قوانین مربوط به خرید و فروش ملک است.

در ادامه به چند دلیل مهم برای مراجعه به مشاور املاک مطمعن را بررسی میکنیم.

1: یافتن مناسبترین ملک بدون سردرگمی

با ورود به بازار ملک با طیف گسترده و متنوعی از ملک ها روبه رو می شوید که این امر باعث انتخاب سخت و در بعضی موارد انتخاب نامناسب ملک مورد نظرتان میشود. اما یک مشاور املاک حرفه ای موظف است در قدم اول اقدام به نیاز سنجی مناسب و متناسب با خواسته های خریدار را انجام دهد.

2: بانک اطلاعاتی متنوع

مشاور املاک حرفه ای باید بانک جامعی از ملک را در اختیار داشته باشد. همچنین باید تسلط کافی را درباره موقعیت مکانی هر ملک را داشته باشد تا بتواند خریدار را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند.

3: پول و وقت خود را ذخیره کنید

مراجعه به یک مشاور املاک حرفه ای میتواند شما را از سردگمی خارج کند که سبب ذخیره وقت و همچنین با معرفی ملک های مناسب به شما از ضرر مالیتان جلوگیری کند.

4: تسلط به قوانین

مشاور املاک پل ارتباطی بین خریدار و فروشنده است. شغل مشاور املاک یک کار تخصصی است که در آن باید علاوه بر دانستن نکات مهم فروش به قوانین حقوقی و معاملات نیز آشنایی کافی و کامل داشته باشد. نداشتن تخصص و اطلاعات کافی در امر خرید و فروش ملک میتواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

5: تخصص

مشاور املاک به سبب تجربه کاری بالا در زمینه خرید و فروش ملک با افراد بسیاری در ارتباط بوده ، معاملات بسیاری را انجام داده و تقریبا به تمام تیپ های شخصیتی تسلط دارد.

مشاور املاک میداند که چه مسیری بن بست بوده یا چه روش هایی برای بازدهی بهتر ملک وجود دارد.

انتخاب ملک و عقد قراداد

بعد از انتخاب ملک موردنظرتان مشاور املاک موظف به تعیین وقت جهت قرار ملاقات با فروشنده است. خریدار ، فروشنده و مشاور املاک باید در دفتر املاک و با هماهنگی مشاور املاک جلسه بگذارند.

بررسی مدارک:

مشاور املاک در این جلسه موظف به بررسی مدارک ملک مورد نظر است که باید از صحت مدارک و بدون مشکل بودن ملک اطمینان حاصل نماید. همچنین باید استعلامات لازم را از فروشنده بخواهد که در صورت نبود مدارک فروشنده موظف به اقدام جهت دریافت آخرین استعلامات ملک است.

مقاله مراحل دریافت سند را از دست ندهید

برای تنظیم قرارداد خرید و فروش ملک باید از شهرداری و دفاتر ثبت اسناد استعلام لازم اخذ شود تا مشخص شود این ملک در رهن یا توقیف نبوده و فروشنده ممنوع المعاله نیست.

عقد قراداد:

بعد از توافقات اولیه و استعلام و تایید صحت مدارک قرادادی بین فروشنده و خریدار توسط مشاور املاک جاری می شود.

صفر تا صد خرید ویلا در زیباکنار انواع قرار داد فروش ملک

صفر تا صد خرید ویلا در زیباکنار انواع قرار داد فروش ملک

قرار داد فروش ملک به دو بخش قرار داد رسمی و قرار داد عادی تقسیم می شود.

قراردادهای رسمی در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده و از اعتبار بالایی برخوردار است و در مراجع قضایی قابل استناد و پیگیری می باشد.

قرار دادهای عادی توسط خریدار و فروشنده تنظیم می شود که از اعتبار پایین تری برخوردار بوده و در صورت بروز اختلاف معمولا قابل پیگیری نیستند.

معمولا انگیزه افراد برای قراردادهای عادی نپرداختن حق کمیسیون مشاور املاک است که اینکار از ریسک بالایی برخوردار است.

حتما بخوانید: آشنایی انواع سند ملکی

مواد قولنامه

به صورت کلی قولنامه در 7 بند تنظیم میشود.

ماده1: مشخصات طرفین معالمه

این بخش شامل مشخصات خریدار و فروشنده بوده که شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن است.

 این ماده پیچیدگی خاصی نداشته ولی باید با دقت تکمیل شود.

ماده2: مشخصات ملک مورد معامله

مشخصات ملک مورد معامله در این قسمت باید به صورت کامل درج گردد. این مشخصات شامل متراژ خانه، شمالی یا جنوبی بودن ، کنتور برق، آب، گاز، شماره پلاک اصلی و فرعی، تلفن، آدرس کامل و در صورت وجود، انبار، پارکینگ، پیلوت و … باید کامل نوشته شود. در صورت درج ناقص این بخش ممکن است مشکلاتی برای فسخ قرارداد بوجود آید.

ماده3: ثمن معامله

ثمن معامله یا بها و ارزش کل ملک در این قسمت درج میشود. در این بخش باید قیمت نهایی مورد توافق خریدار و فروشنده نوشته شود. علاوه بر ارزش کل ملک که به صورت عدد و حروف باید نوشته شود نحوه پرداخت و سررسید ها نیز از همین بخش تکمیل می شود. تعهدات خریدار به پرداخت به موقع مبالغ مندرج از اهمیت بالایی برخوردار است.

ماده4: تعهدات و شرایط مربوط به تنظیم سند

شرایط مربوط به تنظیم سند جهت جلوگیری از بروز اختلافات در آینده در این قسمت درج میشود. همچنین مبلغ جریمه تخلف طرفین در مورد شرایط تنظیم سند از همین بخش مشخص می شود.

ماده5: شرایط مرتبط با تحویل ملک مورد معامله

اطلاعات مربوط به تحویل ملک توسط فروشنده به خریدار در این بخش تکمیل می شود. تعهدات و شرایط فروشنده جهت تحویل ملک به خریدار از این قسمت مشخص می شود. همچین فروشنده موظف به پایبندی به تعهدات درج شده است.

ماده6: آثار قرارداد

این ماده ۷ بند بوده که جزئیاتی مثل تاثیر نداشتن نوسانات قیمت ارز بر ثمن، سلب شدن اختیارات فسخ و ابطال قرارداد از طرفین و غیره بیان می‌شود. قرارداد خرید خانه یک قرارداد لازم است و دو طرف نمی توانند آن را به هم زنند اما گاهی قانون این اختیار را به آن ها می دهد و در مواردی هم خودشان این حق فسخ را در قرار داد می نویسند.

وقتی هریک از طرفین قرارداد، حق فسخ را برای خود در نظر گرفتند، می‌توانند با یکدیگر توافق کنند که در صورت فسخ قرارداد ، جریمه فسخ را به طرف مقابل بپردازند.

ماده ۷: فایل متعاملین

این ماده نیز ۶ بند بوده که شامل نحوه ثبت نام در سامانه پیامکی اتحادیه املاک، نحوه ثبت و استعلام کد رهگیری، پرداخت حق الزحمه مشاور املاک ، ثبت صحیح اطلاعات طرفین، و از این قبیل موارد است.

نتیجه گیری

این مقاله به زودی به روز میشود امیدوارم مقاله صفر تا صد خرید ویلا در زیباکنار برایتان مفید بوده باشد.

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .