ساخت استخر در ویلا | تجهیزات مورد نیاز ویلا استخردار

photo-weblag

ویلا استخردار چه تجهیزاتی باید داشته باشد؟

در این مقاله می خواهیم درباره ساخت استخر در ویلا و اینکه ویلا استخردار چه تجهیزاتی باید داشته باشد صحبت نماییم. اما پیش از این بهتر است بدانیم چرا اگر ویلایمان استخر داشته باشد بهتر است.

استخر در ویلا

از زمانهای قدیم همیشه شنا در آب یکی از مهارتهای انسان بوده و در قرن اخیر ساخت استخر در ویلا، با توسعه تکنولوژی و ایجاد رفاه نسبی برای زندگی، بخصوص جهت ورزش ها و سرگرمی های آبی به طور فزاینده ای افزایش یافته است.

ویلا استخردار

امروزه اما ساخت استخر در منازل، هتل ها و ویلاها علاوه بر استفاده تفریحی و ورزشی خیلی رایج شده و ساخت مجموعه های کوچک استخر، سونا و جکوزی در ویلاها و منازل بسیار آسان گردیده است.

باید توجه داشت که با توسعه امکانات و تجهیزات، امروزه در استخر ویلا تمام نکات بهداشتی رعایت می گردد و علاوه بر تصفیه مداوم آب استخر، از تجهیزات مخصوصی همچون کلر زنی، اشعه یو وی و ازن زنی برای ضد عفونی استخر ویلا استفاده می گردد. همان طور که در بالا اشاره کردیم ساخت استخردر ویلا امروزه بسیار متداول است. اما طراحی استخر در ویلا چگونه صورت می گیرد؟

طراحی استخر ویلا

طراحی استخر ویلا یا استخر باغ معمولا با یک سری محدودیتهایی همراه است. معمولا طراحی استخر ویلا یا همان استخر باغ همزمان با طراحی داخلی ساختمان و نقشه کشی معماری صورت می گیرد. اما اگر شما قصد دارید برای تغییر طرح استخر ویلا یا طراحی و ساخت استخر ویلا اقدام نمایید می توانید با یک طرح جذاب و خلاقانه و کاهش هزینه های طراحی و ساخت استخر ویلا بهترین نمونه طرح ها را اجرا نمایید.

در طراحی استخر ویلا می توان اشکال گوناگون در سایزهای مختلف را البته با توجه فضای موجود انتخاب کرد. اما شکل مستطیلی استخرها ، از این جهت که هم هزینه کمتری دارد و هم فضای کمتری را اشغال می کند، اغلب مواقع خوهان بیشتری دارد. البته نباید از این نکته غافل شد که طرح های مستطیلی از این جهت که تطابق بیشتری با هر نوع معماری ساختمان دارند.

ابعاد استخر

مهمترین مساله در زمان طراحی و ساخت استخر ویلا یا استخر باغ توجه به ابعاد استخر می باشد. نیاز است بدانیم که طول یک استخر باید حداقل سه برابر قد یک انسان بالغ باشد. پس می توان گفت که حداقل ابعاد لازم برای ساخت استخر از لحاظ طول و عرض و عمق به ترتیب شش، چهار و یک متر می باشد و همچنین به ازای هر یک نفر، پنج متر مساحت را باید در نظر گرفت.

ویلا استخردار در شمال

ویلا استخردار در شمال کشور را می توان به دو صورت ویلا و با استخر سرپوشیده درون ساختمان یا استخر روباز درون محوطه تقسیم بندی کرد که نحوه ساخت و نگهداری آنها متفاوت است.

خرید ویلا استخردار

شاید بسیاری تصور کنند که در شمال کشور با وجود دریا نیازی به داشتن ویلا استخردار نیست اما باید به این فکر کنیم که دریا هیچگاه مانند استخر نیست و شنا کردن در آن حتی اگر شناگر بسیار ماهری باشید گاهی بسیار خطرناک است و این خطرها در استخر ویلا وجود ندارد.

علاوه بر اینها، هستند کسانی که به دلیل شرایط خاص و بیماریهایی که دارند تنها راه درمان طبیعی آنها استفاده از آب است. لذا با توجه به وجود بعضی میکروبها یا جانورانی که باعث انتقال بیماری می شوند شنا در استخر ویلای شخصی را ترجیح می دهند. اما علاوه بر رعایت بهداشت، ویلا استخردار، لذت شنا کردن در ویلای شخصی و حفظ حریم شخصی را نیز به دنبال دارد.

آیا می توان در ویلای معمولی استخر ساخت؟

اما سوالی که شاید ذهن بسیاری را به خود مشغول کند این است که آیا می توان در ویلای معمولی، استخر ساخت؟

باید بگوییم که در ویلاهای معمولی هم می توان استخر بنا کرد و همان طور که پیشتر اشاره نمودیم این امر نیاز به یک سری امکانات و تجهیزات لازم متناسب با فضای موجود دارد که اگر فراهم باشند میتوان هر دو نوع استخر یعنی استخر سرپوشیده درون ساختمان یا استخر روباز درون محوطه را طراحی و بنا نمود. هزینه این کار اما بستگی به نوع استخر دارد و اینکه چه ابعادی داشته باشد و مهمتر از همه اینها باید حتما  موتورخانه استخر را در نظر گرفت.

آب استخر چطور جایگزین می گردد؟

سولی دیگری که در زمان خرید ویلای استخردار مطرح می شود در مورد تعویض آب استخر است. اینکه آب استخر چطور جایگزین می گردد؟

در پاسخ باید بگوییم که در زمان طراحی استخر ویلا همه اینها را مد نظر قرار می دهند و مسلما برای ورود و خروج آب هم راهی در نظر می گیرند. طبق یک طراحی اصولی، در محوطه ویلا چاهی حفر می گردد که آب را توسط موتور به داخل استخر می کشد و آب قبلی توسط نهری به بیرون ساختمان راه می یابد.

از لحاظ قیمت می توان گفت ویلا استخردار قیمتی به مراتب بالاتر از ویلای معمولی دارد و بالطبع امکانات و نگهداری ویلا استخردار نیز باید با ویلای معمولی متفاوت باشد.

همان طور که در بالا اشاره کردیم یکی از تجهیزات مهم ویلا استخردار وجود موتورخانه استخر می باشد که برای سیستم تاسیسات و تامین درجه گرمایش و سرمایش و تصفیه آب و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. همه اینها در زمان طراحی استخر بصورت اصولی لحاظ می گردد و طبیعتا موتورخانه در سطحی پایین تری از کف استخر قرار می گیرد تا پمپ ها عمر طولانی تری داشته باشند.

جمع بندی

اگر شما ویلایی معمولی خریداری نموده اید و قصد ساخت استخر در ویلایتان را دارید باید بگوییم این کار همان طور که گفتیم اگر فضای لازم را در اختیار داشته باشید، قابل اجرا است. اما اگر در فکر خرید ویلا هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا ویلا استخردار را انتخاب نمایید. در این صورت و علیرقم پرداخت هزینه بیشتر نسبت به ویلای معمولی و با توجه به سختی ها و طراحی و زیرسازی های لازم یرای ساخت استخر در ویلای معمولی، لذت بیشتری از خرید خود خواهید برد.

گروه مشاورین املاک سرزمین شمالی این امکان را برای شما در زمینه خرید ویلا استخردار در شمال کشور و در خطه زیباکنار فراهم می آورد تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه و خرید لطفا به سایت مشاورین املاک سرزمین شمالی رجوع نمایید.

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .