روستای چونچنان زیباکنار | چونچنان منطقه آزادانزلی

photo-weblag

روستای چونچنان

گیلان سرسبزترین استان کشور است و چشم انسان از دیدن زیباییهای آن و روستاهای سرسبز و نزدیک به هم آن هرگز سیر نخواهد شد. در حال گشت و گذار در استان گیلان، زمانی که از جاده کیاشهر به سمت انزلی در حرکتیم بعد از  گذر از زیباکنار و در شرق آن و حدودا در یک کیلومتری دریا، روستای زیبایی در شمالی ترین نقطه گیلان به چشم می خورد.در این مقاله میخواهیم در رابطه با روستای چونچنان زیباکنار | روستای چونچنان منطقه آزادانزلی صحبت کنیم.

روستای چونچنان زیباکنار

روستای سرسبزی که مردمانش اکثرا به کشاورزی و صیادی مشغولند و از این راه امرار معاش می کنند. روستایی که چونچنان نامیده می شود و در حومه بخش لشت نشاء قرار دارد.این روستا از نورود و سفیدرود آبیاری می گردد و مانند دیگر روستاهای این استان، در چونچنان هم برنج کاشت می شود. از دیگر محصولات کشاورزی این روستا کنف می باشد و صیفی کاری نیز در آن رایج است.

درباره چونچنان بیشتر بدانید

جمعیت روستای چونچنان طبق آمار سال 1390 ، 1026 نفر (329خانوار) نفر می باشد و در قدیم آنرا چوبنشینان می نامیدند زیرا کلبه هایشان تماما از چوب ساخته شده بود و به مرور زمان این نام به چونچنان تغییر یافت.این منطقه جلگه ای به دلیل نزدیکی به دریا دارای آب و هوای بسیار معتدل و مرطوب می باشد و اخیرا مورد توجه زیاد ویلاسازان و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

از آنجا که چونچنان در منطقه آزاد انزلی واقع شده است منطقه مناسبی برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز ویلا می باشد و این روزها ویلاهای زیبا و ساحلی زیادی در آن به چشم می خورد.روستای چونچنان از اهمیت بالایی برخوردار است و زادگاه افراد تحصیلکرده فراوانی می باشد.

به دلیل وجود دانشگاه علوم و فنون دریایی و همجوار بودن با مجتمع آموزشی صدا و سیما، مجتمع های توریستی فوق العاده و شهرک سازی های فراوان، اهمیت این روستا افزایش یافته و این روستا را هر ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی گردانده است.

مکان های تفریحی

منطقه زیبای چونچنان در دهستان علی آباد زیباکنار قرار دارد و هر ساله بر جمعیت غیر بومی آن نیز افزوده می شود چون هم آب و هوای مناسب و دلنشینی دارد و هم از لحاظ سرمایه گذاری منطقه ایده آلی به حساب می آید.

از دیدنیهای روستای چونچنان ساحل زیبای آن است، و چون این روستا با زیباکنار، کیاشهر و منطقه آزاد همجوار است به تفریحات و دیدنیهای این مناطق دسترسی پیدا می کند و ساکنان این منطقه به راحتی و در مدت زمان کوتاهی می توانند خود را به مراکز خرید و بازارها برسانند.

از دیگر امکانات چونچنان، گردشکده تفریحی و هتل ساحلی آن است که رستوران، کافی شاپ، باشگاه تفریحی، حمام سنتی و سالن ماساژ نیز در این مجموعه تفریحی وجود دارد.پیشنهاد می کنیم از دیدن این روستای زیبا غافل نشوید و در سفرهایتان به شمال، روستای چونچنان را هم مد نظر قرار دهید و از زیباییهای آن و از آب هوای دلنشین و دل انگیز این منطقه لذت ببرید.

امیدوارم از مقاله روستای چونچنان زیباکنار | روستای چونچنان منطقه آزادانزلی لذت برده باشید

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .