روستای خشک اسطلخ زیباکنار

روستای خشک اسطلخ

گیلان در شمال کشور پهناورمان قرار گرفته است و طبیعت این منطقه زیبای شمالی به دلیل سرسبزیها و جذابیتهایش زبانزد همگان می باشد.وقتی صحبت از گیلان در میان است غذاهای محلی،  زیباییها، سرسبزیها، باران و ساحل دریا یادمان می آید. گیلان؛ استانی که در دل خود دریای خزر را جای داده، با سواحل زیبایی همچون ساحل همیشه زیبای زیباکنار و روستاهای اطراف آن.یکی از این روستاها که در این مقاله سعی داریم به توصیف آن بپردازیم روستای خشک اسطلخ زیباکنار می باشد.

صدا و سیمای خشک اسطلخ

خشک اسطلخ کجاست؟

اما خشک اسطلخ در کجای این سرزمین قرار گرفته است ؟ این روستای یکی از روستاهای دهستان علی آباد زیباکنار و از توابع بهشت گمشده گیلان، یعنی لشت نشاء می باشد.

لشت نشاء یکی از شهرهای توریستی گیلان و منطقه ای بکر و جذاب با دیدنیهای بسیار است. این شهر که در شمال شرقی رشت واقع شده به دلیل داشتن آب و هوای خوب و مناسب، مستعد رشد ایجاد فضایی سرسبز و زیبا می باشد.

شهر لشت نشاء دارای بازارهای هفتگی در روزهای شنبه و سه شنبه است و مردم روستاهای اطراف از جمله روستای خشک اسطلخ به دلیل فاصله کم می توانند از این بازارهای هفتگی و همینطور دیدنیهای گردشگری لشت نشاء استفاده نمایند.

اما منطقه زیبا و ساحلی خشک اسطلخ در جاده کیاشهر به انزلی و در حد فاصل دو روستای چونچنان و امین آباد قرار گرفته است و مجتمع آموزشی رفاهی صدا و سیمای زیباکنار در این منطقه قرار دارد.

روستای خشک اسطلخ زیباکنار کجاست

روستای خشک اسطلخ تلفیق سرسبزی و دریا

این روستای به دلیل سرسبزی و نزدیکی به دریا و حضور در منطقه آزاد انزلی، آینده اقتصادی رو به رشدی خواهد داشت و در چند ساله اخیر سرمایه گذاران و ویلاسازان از آن غافل نبوده اند و این موضوع باعث شده تا شاهد وجود ویلاهای زیبای زیادی در این منطقه باشیم و حتی می توان گفت که این منطقه ساحلی یکی از رو به رشدترینهای منطقه آزاد است.

به دلیل ساخت و ساز ویلاهای متعدد، جمعیت این روستا را ترکیبی از افراد بومی و غیر بومی تشکیل می دهند. روستای خشک اسطلخ بدلیل موقعیت جغرافیاییش دارای تابستان هایی شرجی و مرطوب است و همانند دیگر نقاط گیلان، پاییز و زمستانی بارانی دارد.

از مناطق دیدنی خشک اسطلخ گیلان، ساحل زیبای آن می باشد و صد البته که بدلیل نزدیکی زیاد به کیاشهر و انزلی ، ساکنان روستا براحتی می توانند از جاذبه های دیدنی و تفریحات این مناطق هم بهره ببرند.

به شما که عاشق سفر به شمال کشور هستید و دوست دارید در استان خوش آب و هوای گیلان ویلایی برای خود داشته باشید و یا قصد سرمایه گذاری دارید، پیشنهاد می کنیم تا در سفرهایتان به شمال، نام روستای خشک اسطلخ را از قلم نیندازید و از ویلاهای زیبای این منطقه نیز دیدار نمایید.

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  + 63 = 68

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages
  WhatsApp chat