روستای امین آباد خشکبیجار | سفر به نوار ساحلی شهر رشت

photo-weblag

در این مقاله قصد داریم تا به شما روستای امین آباد خشکبیجار را معرفی کرده و بگوییم روستای امین آباد رشت کجاست همچنین مناطق تفریحی امین آباد را برایتان شرح دهیم.پس با ما همراه باشید.

امین آباد ، روستایی ساحلی

سرزمین جلگه ای گیلان به دلیل قرار گرفتن در میان دریاچه پهناور خزر و رشته کوههای البرز از آب و هوای معتدل و دلنشینی برخوردار است.این سرزمین بکر و زیبا دارای جاذبه های توریستی بیشماری است که هدف گردشگران داخلی و خارجی زیادی بوده است.

روستای امین آباد کجاست

یکی از این مناطق زیبا، بخش خشکبیجار است که بیشترین نوار ساحلی شهرستان رشت را دارا می باشد و سواحل بسیار زیبایی همچون امین آباد، حاجی بکنده، امیربکنده، تالش محله، چونچنان ، چیرپردزمان و چیرپرد پایین در مجاورت آن قرار دارند که زبانزد همگان می باشند.

این سواحل به جهت استفاده ورزش های آبی نظیر شنا، جت اسکی، قایقرانی و همینطور ماهیگیری مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته اند.در این مقاله قصد داریم تا به روستای امین آباد رفته و به معرفی آن بپردازیم.

اما روستای امین آباد کجاست ؟

همان طور که اشاره کردیم، روستای امین آباد از توابع بخش خشکبیجار شهرستان رشت می باشد که از شمال به دریای خزر منتهی می گردد و از جنوب تا مرکز بخش خشکبیجار و شالیزارهای برنج 9 کیلومتر فاصله دارد.

این روستا از سمت غرب به روستای حاجی بکنده، چیرپردزمان و سپس انزلی و از شرق به روستای خشک اسطلخ و زیباکنار و سپس کیاشهر منتهی می گردد.مردم روستای امین آباد از راه کشاورزی و دامداری امرار معاش می کنند و زندگیشان را می گذرانند.

ساحل زیبای امین آباد از مناطق ساحلی منطقه آزاد انزلی می باشد و به این دلیل دارای موقعیت گردشگری  و اقتصادی خوبی است و در سالهای اخیر سرمایه گذاران و ویلاسازان توجه ویژه ای به این منطقه از گیلان نشان داده اند.

مناطق تفریحی امین آباد

زمانی که سفرمان را از جاده ساحلی زیباکنار به سمت انزلی در پیش می گیریم، بعد از منطقه خشک اسطلخ، منطقه ساحلی امین آباد و ویلاهای کوچک و بزرگ آن به چشم می خورند.

آب و هوای امین آباد بدلیل نزدیکی با ساحل دریا، آب و هوایی شرجی است و بدلیل ساخت ویلاهای فراوان، علاوه بر بومیان منطقه جمعیت غیر بومی زیادی در آن به چشم می خورد.

مناطق تفریحی امین آباد

از تفریحات امین آباد علاوه بر ساحل زیبا و تفریحات دریاییش میتوان به جاذبه های مناطقی همچون زیباکنار و کیاشهر بدلیل مجاورتشان اشاره نمود.ساحل این روستا یکی از سواحل استان گیلان می باشد که در طرح سالمسازی دریا قرار گرفته است.

با وجود این طرح، در ساحل امین آباد آلاچیق های چوبی و صندلی های آفتاب گیر چهره زیباتری به این ساحل داده اند.وقتی نام گیلان به میان می آید ذهن ناخودآگاه به سمت غذاهای محلی آن میرود. در روستای امین آباد نیز مانند دیگر مناطق استان گیلان غذاهای سنتی و لذیذی پخت می شود.

پیشنهاد می کنیم در سفر به استان سرسبز گیلان از امین آباد دیدار کنید و از تفریحات ساحلی آن و غذاهای خوشمزه آن لذت ببرید.

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .