دلایل خریدن ونخریدن خانه | 5دلیل خریدن ونخریدن خانه

تحقیق میتواند شما را متحمل هزینه های فراوانی اعم از هزینه های تعمیر و نگهداری کند.در این مقاله ما به شما 5 دلیل برای خرید خانه را توضیح می دهیم اما در مقابل هم 5 دلیل قانع کننده برای نخریدن خانه را نیز بررسی خواهیم کرد.

در این مقاله ما به شما دلایل خریدن ونخریدن خانه | 5دلیل خریدن ونخریدن خانه را توضیح می دهیم. 5 دلیل برای خرید خانه را توضیح می دهیم اما در مقابل هم 5 دلیل قانع کننده برای نخریدن خانه را نیز بررسی خواهیم کرد.

خرید خانه و خانه دار شدن برای اکثر انسان ها رویایی غیر قابل انکار است. خرید مسکن جزو نیازهای اولیه برای هر خانواده ایی میباشد.اگر قبل از خرید خانه تمامی جوانب آن را به خوبی بررسی نکنیم میتواند برای ما عواقب بد و در برخی موارد حتی عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.خرید خانه بدون بررسی و تحقیق میتواند شما را متحمل هزینه های فراوانی اعم از هزینه های تعمیر و نگهداری کند.

پس با ما باشید تا با دلایل خریدن ونخریدن خانه آشنا شوید.

5 دلیل که شما نباید خانه بخرید

تا بحال به این مسئله برخورد کرده اید که شخصی دو خبر (یکی خوب و دیگری بد ) را پیش شما بیاورد، انتخاب شما برای شنیدن اولین خبر کدام است.خبر خوب یا خبر بد؟در ابتدای این مقاله هم ما قصد داریم ابتدا خبر به اصطلاح بد را به شما بدهیم تا در ادامه خبر خوب تلخی خبر بد را با خود بشوید.

در ادامه ما قصد داریم تا 5 دلیل برای نخریدن خانه را برایتان توضیح دهیم.در شرایط کنونی کشور و با این نوسانات ناجوانمردانه قیمت مسکن شرایط برای خانه دار شدن خیلی از افراد، بسیار سخت و در مواقعی حتی غیر ممکن شده است.

1:فشار از طرف دیگران

اولین مسئله برای نخریدن خانه رویاییتان فشار از سوی افراد دیگر است .زمانی که تصمیم به تشکیل خانواده گرفته و ازدواج میکنید ممکن است تحت فشار افراد نزدیک خود برای خرید خانه قرار بگیرید.پدر و مادر ها و حتی همسرتان  شما را تحت فشار قرار می دهند و شما را وادار به خرید خانه می کنند.

اولین مسئله برای نخریدن خانه رویاییتان فشار از سوی افراد دیگر است .زمانی که تصمیم به تشکیل خانواده

خانواده و دوستان ممکن است از شما انتظار مستقل شدن و خرید مسکن شخصی را داشته باشند.به این مسئله توجه کنید که زمان مناسب برای خانه دار شدن زمانیست که شما از لحاظ مالی در شرایط مناسبی بوده و آمادگی لازم را داشته باشید.

تا زمانی که شما (و اگر متاهل هستید ، شما و همسرتان) خودتان تعهد به خرید خانه را در زندگیتان احساس نکردید نباید اقدام به این کار کنید، مهم نیست که دوستان و خانواده چه فکری پیش خود میکنند تصمیم گیرنده شما هستید.

2:همواره در حرکت هستید.

اگر فکر میکنید به دلیل شرایط شغلیتان، تحصیل و یا به هر علت دیگری همواره در حال جابجایی هستید و یا به هر دلیلی همواره در سفر هستید بهتر است تا زمانی که شرایطتان پایدار شود فکر خرید خانه را از ذهن خود بیرون کنید.

به هر دلیلی همواره در سفر هستید بهتر است تا زمانی که شرایطتان پایدار شود فکر خرید خانه را از ذهن خود

به جای خرید خانه ، می توانید خانه ای را اجاره و یا رهن کنید تا نیاز شما به مسکن رفع شود.اما در این شرایط استثناهایی هم وجود دارد.برای مثال اگر شما قصد سکونت به مدت 5 سال را در منطقه ای مشخص دارید بهترین راه حل برای شما خرید خانه شخصی است.

3:با وام میتوانم خانه بخرم.

فقط به این دلیل که شما واجد شرایط دریافت وام برای خرید خانه هستید به این معنی نیست که شما

فقط به این دلیل که شما واجد شرایط دریافت وام برای خرید خانه هستید به این معنی نیست که شما آمادگی لازم برای مالکیت یک خانه را دارید. قبل از خرید خانه با وام ، مشکلات و بدهی های مربوط به آن را خوب بررسی کنید، قدرت پرداخت و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت خود را به در نظر بگیرید.

تصمیم اشتباه در این رابطه میتواند نه تنها شما را از خانه رویاهایتان دور کند بلکه میتواند عواقبی از آن  بدتر هم به همراه داشته باشد.

4:بدهی

اگردر حال حاضر بدهی های زیادی دارید به هیچ وجه به دنبال خرید خانه نباشید. خرید خانه در کنار بدهی های

اگردر حال حاضر بدهی های زیادی دارید به هیچ وجه به دنبال خرید خانه نباشید. خرید خانه در کنار بدهی های زیاد فعلی میتواند به سلامت مالی و خانوادگی شما آسیب جدی بزند.همچنین باید در این برهه از زمان سعی کنید مدیریت مالی خود را قوی تر کرده و دخل و خرج خود را بیشتر از قبل کنترل کنید و هزینه های خود را تا حد امکان با حذف موارد اضافی کمتر کنید.

5:تعمیر و نگهداری خانه

هزینه های تعمیر و نگهداری خانه امری غیر قابل انکار است.شما علاوه بر بودجه ای که برای خرید خانه هزینه

هزینه های تعمیر و نگهداری خانه امری غیر قابل انکار است.شما علاوه بر بودجه ای که برای خرید خانه هزینه میکند باید مقداری هم برای تعمیر و نگهداری از آن کنار بگذارید. برای مثال اگر ویلایی خریداری میکنید باید شخصی هم برای نگهداری از آن استخدام کنید، حتی اگر تصمیم بگیرید اکثر کارها را خودتان انجام دهید باز هم هزینه هایی وجود دارد که شما مستلزم پرداخت آن هستید.

خرید ویلا شهرکی در زیباکنار | ویلا شهرکی شمال

5 دلیل برای خرید خانه

تا این لحظه ما به شما مواردی(دلیل خرید و نخریدن خانه) را در راستای نخریدن خانه توضیح دادیم. اما از اینجا به بعد 5 دلیل برای اینکه خانه بخرید را بررسی می کنیم.

تا این لحظه ما به شما مواردی(دلایل خریدن ونخریدن خانه) را در راستای نخریدن خانه توضیح دادیم. اما از اینجا به بعد 5 دلیل برای اینکه خانه بخرید را بررسی می کنیم.

1:شما شرایط لازم برای خانه دار شدن را دارید

خرید خانه و مستقل شدن قدم بزرگی در زندگی هر شخصی است. این تصمیم صرفا در بعد مالی نیست.زمانی که شما توانایی بر عهده گرفتن مسئولیت مالی و هزینه های نگهداری از ملک شخصیتان را داشته باشید و از پس این هزینه ها به راحتی بربیایید باید به شما تبریک بگوییم ، شما آماده خانه دار شدن هستید.

خرید خانه و مستقل شدن قدم بزرگی در زندگی هر شخصی است. این تصمیم صرفا در بعد مالی نیست.زمانی

تحت این شرایط اگر از نظر مالی و عاطفی آماده هستید میتوانید برای خرید خانه اقدام کنید. یک خانه نه تنها میتواند امنیت و احساس موفقیت را برایتان وجود آورد بلکه می تواند راه شما را برای رسیدن به موفقیت های مالی بیشتر هموار کند.

2:خرید خانه یک سرمایه گذاری دوسر برد

یکی از بهترین دلایل خرید خانه این است که شما به جای اینکه خانه ای اجاره کنید میتوانید پولی که ماهانه برای اجاره خانه می پردازید را سرمایه گذاری کنید.همچنین زمانی که قصد تغییر خانه خود را داشته باشید میتوانید با فروش خانه و اضافه کردن پولی که سرمایه گذاری کرده بودید برای خرید خانه ای بزرگتر و بهتر اقدام کنید.

یکی از بهترین دلایل خرید خانه این است که شما به جای اینکه خانه ای اجاره کنید میتوانید پولی که ماهانه برای اجاره خانه می پردازید را سرمایه گذاری کنید.همچنین زمانی که قصد تغییر خانه خود را داشته باشید

به خاطر داشته باشید که املاک و مستغلات  همیشه یک دارایی ارزشمند به حساب می آیند، اما با این حال به یاد داشته باشید که  بازار املاک و مسکن می تواند گاهی غیر قابل پیشبینی باشد.اگر خوش شانس باشید و بازار به شما روی خوش نشان دهد میتوانید با فروش خانه خود مبلغ قابل توجه ای بدست آورید.

با این مبلغ میتوانید خانه ای کوچک تر خریداری کنید و مابقی پول خود را درجایی دیگر سرمایه گذاری کنید و یا خانه ای بهتر خریداری کنید.

3:از نظر شغلی پایدار هستید.

کنترل کنید و هزینه های اضافه خود را تا حد امکان پایین بیاورید. امیدوارم از مطالعه مقاله دلیل خرید و نخریدن خانه لذت برده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد.

اگر از شغل خود رضایت کافی دارید و شغل شما نیاز به جابجایی های زیاد و پیوسته ندارد میتوانید برای خرید خانه ایده آل خود اقدام کنید.ثبات شغلی میتواند شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری دهد.

4:ثبات درآمد

داشتن یک درآمد پایدار و پیوسته به شما کمک می کند تا برای آینده خود برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید. با داشتن یک شغل با درآمد پایدار و پیوسته حتی می توانید برای خرید خانه ایده آل خود بدون دغدغه از وام استفاده کنید. ثبات مالی به شما کمک میکند تا از پس هزینه های خانه نیز بر بیایید.

5:اطمینان از عدم بدهی

اگر بدهی زیادی ندارید و یا اینکه آنقدر بدهکار نیستید که ابعاد متفاوت زندگی شمارا تحت شعاع قرار دهد میتوانید به دنبال خرید خانه باشید. همچنین بعد از خرید خانه باید سعی کنید خرج کرد خود را بیشتر از قبل کنترل کنید و هزینه های اضافه خود را تا حد امکان پایین بیاورید.

امیدوارم از مطالعه مقاله دلایل خریدن ونخریدن خانه لذت برده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد. نظرات خود را در راستای هرچه بهتر کردن این مقاله برایمان ارسال کنید.

 

 

 

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  17 + = 25

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages
  WhatsApp chat