خرید ویلا شمال | نکاتی که باید در معاملات ملکی به آن توجه کنیم

خرید و فروش ملک امری است که همه ی افراد در طول زندگی خود با آن سر و کار خواهند داشت اما بسیاری از مردم اشراف کامل بر مسائل حقوقی آن نداشته و نسبت به خطرات احتمالی آن آگاهی ندارند. به طور قطع وقت و هزینه ای که صرف خرید و یا فروش یک ملک می شود قابل چشم پوشی نیست و هیچ کس نمی خواهد در این مسیر مستلزم ضرر و زیان شود.نداشتن اطلاعات کافی در زمینه نکات مورد توجه در معاملات ملکی گاهی باعث اتلاف وقت، انرژی و هزینه بسیاری شده و خسارات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.پس باما همراه باشید در مقاله خرید ویلا شمال | نکاتی که باید در معاملات ملکی به آن توجه کنیم.

نکات مورد توجه در معاملات ملکی

در مقاله نکات مورد توجه در معاملات ملکی با مروری بر چند نکته کلیدی قصد داریم اطلاعات لازم در این زمینه را با شما به اشتراک گذاشته و شما را به بهترین نحو راهنمایی کنیم.


بیشتر بخوانید: مواردی که باید در هنگام خرید ویلا به آن توجه کنیم


اولین نکته در خرید ملک

در خرید ویلا شمال  اولین نکته ای که با آن مواجه می شوید انتخاب منطقه مناسب است. سقف بودجه خود را مشخص کرده و با توجه به آن به جستو جو بپردازید. حتما به طور حضوری و در صورت امکان به همراه یک کارشناس خبره از خانه بازدید کنید. پارکینگ ، انباری ، تراس و… را دقیق بررسی کنید.

سعی کنید حداقل یک بار در نور روز از ملک مورد نظر بازدید داشته باشید تا میزان نورگیر بودن آن برایتان مشخص شود. به رفت و آمد ها و میزان تردد در منطقه یا ساختمان دقت کنید. در صورت امکان صحبتی با همسایه ها داشته تا از مشکلات احتمالی منطقه یا ساختمان آگاه شوید. اگر ملک مورد نظر مستاجر دارد حتما قبل از خرید با او صحبت کرده و شرایط جدید را اطلاع دهید.

سند مالکیت

قبل از انجام معامله حتما سند مالکیت آن را به طور کامل بررسی کنید و اطلاعات درج شده در سند را با ملک مورد معامله تطبیق دهید. اطمینان حاصل کنید که ملک مورد معامله در رهن یا توقیف نباشد. مشخصات فردی مالک را با توجه به مدارک شناساییش تایید هویت کنید.

ویلا سنددار شمال

اگر شخصی که وکالت دارد برای فروش حاضر شده است حتما سند وکالت نامه رسمی از او بخواهید و مطمئن شوید که به تنهایی و بدون دخالت مراجع قضایی حق فروش ملک را دارد.


قبل از انجام معاملات ملکی بخوانید: ویلا سنددار شمال | انواع سند ملکی


مراحل تنظیم قولنامه

تنظیم قولنامه یکی از اولین مراحل در خرید یک ملک پس از مشاهده و انتخاب آن می باشد. قولنامه قراردادی اولیه بین مالک و خریدار است که در آن شرایط واگذاری ملک، مشخصات آن و نحوه بازپرداخت توافق شده به طور کامل ذکر می شود.

قولنامه توسط مشاور املاک واجد شرایط تنظیم می شود و تا زمان انتقال سند رسمی دارای اعتبار است. یکی از مهم ترین نکات به هنگام نوشتن قولنامه مشخصات دقیق و صحیح فروشنده ،خریدار و ملک مورد نظر است.

حق فسخ معامله بین طرفین توافق و در قولنامه به طور واضح مشخص می شود و هزینه ای  را نیز بابت خسارت در نظر می گیرند که تضمین پایبندی دو طرف به معامله محسوب می شود در غیر این صورت ممکن است یکی از طرفین دچار ضرر های جبران ناپذیری شود.

اگر مشاور املاکی که به آن مراجعه کردید فاقد صلاحیت بوده و مجوز رسمی از اتحادیه مشاورین املاک نداشته باشد قولنامه تنظیم شده فاقد اعتبار و از نظر قانونی قابل استناد نمی باشد.


بیشتر بدانید: ویلا زیباکنار ویژگی های سرمایه گذاری


وظیفه مشاور املاک در تنظیم قرارداد

مشاور املاک واسطه ای بین خریدار و فروشنده است و می تواند نقش بسزایی در راهنمایی طرفین و پیشبرد مراحل داشته باشد. یکی دیگر از نکات قابل توجه برای داشتن معامله ای صحیح ، زمان بندی درست در انجام امور مربوطه است.

خرید ویلا در شمال

هر دو طرف قرارداد باید قدم به قدم به تعهدات خود عمل کنند، برای مثال تا قبل از انتقال سند به طور رسمی خریدار نباید تمام مبلغ معامله را بپردازد، همچنین تا پیش از دریافت کل مبلغ فروشنده نباید سند ملک را به اسم خریدار انتقال دهد.

مشاور املاک در قبال قولنامه ای که تنظیم می کند مسئول است و قولنامه ی تنظیم شده توسط مشاور املاک واجد شرایط بار قانونی دارد، در نتیجه در صورت بروز هرگونه مشکل توسط مراجع قانونی قابل پیگری است.

دلیل تنظیم قرارداد در مشاور املاک

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که برای خرید ویلا شمال و صرف هزینه برای تنظیم قرارداد در مشاور املاک کاری بیهوده است و تصمیم می گیرند بین خودشان قراردادی تحت عنوان قولنامه داشته باشند، اما این قرار داد فاقد رسمیت بوده و در صورت بروز مشکلات احتمالی قابل استناد و پیگیری نمی باشد.

قولنامه ای که از مشاور املاک تحویل می گیرید باید در برگه های مخصوص اتحادیه و دارای هولوگرام باشد، همچنین یک کد رهگیری ۱۰ رقمی بر اساس کد پستی و آدرس ملک در اختیار شما گذاشته می شود. این کد و تاریخ دقیق معامله در سامانه ثبت می شود و تضمینی است که ملک مورد نظر با شخص دیگری معامله نشود.


اطلاعات عمومیتو افزایش بده: مراحل دریافت سند


سخن آخر

گروه مشاورین املاک سرزمین شمالی راهنمایی امن برای خرید ملک و یا خرید ویلا در زیباکنار و مناطق اطراف خواهد بود. ما به همراه کارشناسان خبره و سابقه درخشان در امر خرید و فروش ویلا در شمال کشور مفتخریم تا شما را در این مسیر همراهی کنیم.

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  80 − = 70

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages