خرید ویلا درشمال | هر آنچه که باید قبل از خرید ویلا بدانید

photo-weblag

خرید ویلا درشمال | هر آنچه که باید قبل از خرید ویلا در شمال بدانید بسیاری از مردم سالها و حتی دهه ها آرزوی خرید ویلا درشمال را در ذهن خود می پرورانند.در رویاهایتان ویلای ایده آلتان دارای چه ویژگی هایی است؟

آیا تا به حال فکر کرده اید خانه ایده ال شما باید چند اتاق خواب داشته باشد ، محله ای که میخواهید در آن سکونت کنید چه گونه باشد و یا چه نوع گیاهانی در باغچه حیاط خود نگه داری کنید؟

با این حال متاسفانه اکثر ایده آل هایمان ممکن است به واقعیت تبدیل نشود. به همین دلیل به هنگام جستجو برای خرید ویلا و به هنگام معامله آن بسیار مهم است که به دنبال چه چیزی می گردیم.

قطعا نمیخواهید به هنگام خرید ویلای رویاهایتان تصمیم عجولانه ای بگیرید، خصوصا اگر این خرید اولین تجربه خرید شما باشد.پس با همراه باشید تا به شما کمک کنیم وارد ویلای رویایی خود شوید.

مراحل خرید ویلا در شمال

قبل از اینکه ویلای مورد نظر خود را خریداری کنید باید مراحل خرید یک ویلای ایده آل را درک کنید و به طور کامل از آن اطلاع حاصل کنید. جستجو کردن برای خرید خانه می تواند برای شما کمی چالش برانگیز باشد و حتی در مواقعی ممکن است شما را سر در گم کند.

خرید ویلا شمال

اما اگر با برنامه ریزی و هدفی مشخص پیش بروید راه برای شما هموار خواهد شد.

1:منبع مالی و میزان بودجه خود را مشخص کنید

اولین قدم برای رسیدن به ویلای رویایی مشخص کردن منبع درآمد و میزان بودجه ای است که میخواهید برای خرید ویلا هزینه کنید.با اینکار شما میتوانید برروی هزینه های خود اشراف کامل داشته باشید.مشخص کنید که چه مقدار میخواهید هزینه کنید و این پول را از کدام قسمت دارایی خود تامین می کنید.مثال برای خرید یک ویلا بودجه ای بالغ بر 500 تا 700 میلیون در نظر می گیرید و این پول را با فروش قسمتی از دارایی هایتان، پس انداز و یا حتی پول مازاد خود تامین می کنید.

2:تحقیق در بازار

قبل از اینکه اقدام به خرید ویلا در شمال کنید حتما بازار منطقه ای که در آن قصد سرمایه گذاری دارید را خوب بررسی کنید و در نظر داشته باشید که تا چه مدت زمانی خانه یا خانه های مد نظرتان در آن محدوده قیمتی باقی می ماند.همکاری با یک مشاور املاک مطمعن و قابل اعتماد میتواند به شما در رسیدن به ویلای رویاهایتان کمک کند.

3:اولویت های خود را یادداشت کنید

زمانی که می خواهید ویلا و یا خانه ای بخرید لیستی از ایده آل هایتان را بر روی کاغذ بنویسید، سپس شروع به جستجو در منطقه مورد نظرتان کنید. احتمالا قادر نخواهید بود ویلایی بیابید که با تمام ایده آل هایتان کاملا منطبق باشد.این یک ایده بسیار کار ساز است تا اولویت های خود را طبقه بندی کنید. با این کار برای خود یک هدف و راه روشنی مشخص میکنید که چه نوع ویلایی مدنظرتان است.

4:پیدا کردن یک مشاور املاک

بعد از اینکه لیست اولویت های خود را یادداشت کردید حتما از یک مشاور املاک مطمعن مشاوره بگیرید و بخواهید تا شما را در مسیر پیدا کردن ویلای مورد نظرتان برای خرید ویلا درشمال راهنمایی کنند.

به این نکته توجه کنید که تحت هیچ شراطی بدون حضور یک شخص آگاه به مسائل ملکی معامله ای انجام ندهید. انجام معامله بدون یک مشاور املاک خوب میتواند برایتان عواقب بسیار بدی به دنبال داشته باشد حتی ممکن است ضرر های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

چراکه وقتی کار را به یک مشاور املاک میسپارید آنان موظف هستند (چه از لحاظ کاری و چه از لحاظ قانونی ) در صورت بروز مسائل و مشکلات حقوقی پاسخ گو باشند اما اگر شما خود حتی با آگاهی لازم اقدام به معامله کنید در صورت بروز مشکلات تمامی مسئولیتش با خودتان می باشد.

مشاوره گرفتن و اعتماد به مشاورین املاک میتواند راه را برای خرید شما هموارتر کند و مواردی را به شما معرفی می کنند که از لحاظ قانونی مشکلی نداشته ، بسیار نزدیک به ایده آل هایتان بوده و متناسب با بودجه درنظر گرفته شما باشد.

5:پیشنهاد دهید و مذاکره کنید:

در این قسمت از خرید ویلا درشمال شما با کمک مشاور املاک قیمت مد نظرتانرا به صاحب یا صاحبان ملک ارائه می دهید. در این قسمت از معامله سعی کنید از دادن پیشنهاد غیرعادلانه ، غیر عقلانی و کم ارزش خود داری کنید.

شما با این کار اعتماد بین طرفین را از بین می برید.مالکانی که پیشنهادات بسیار کم ارزش دریافت میکنند به سادگی از معامله با شما  سرباز میزنند و خود را درگیر مذاکره با شما نخواهند کرد.

همچنین از نظر مشاور املاک خوداستفاده کنید زیرا او نماینده شما محسوب میشود و درباره بازار مسکن و قوانینی که در رابطه با پیشنهاد خانه اعمال می شود آگاه تراست.

6: بازرسی ها را کنترل کرده و بودجه را تأمین کنید

بازرسی ویلا بخش مهمی از روند خرید ویلا در شمال و در کل خرید هر نوع ملکی  است. هیچ وقت از این مسئله به راحتی عبور نکنید. بازرسی دقیق و حرفه ای ملکی که قصد خریداری آن را دارید امری بسیار مهم است.

ویلا در شمال

با این کار شما اطمینان حاصل میکنید که ساختمانی که قصد خرید آن را دارید از هر گونه آسیب ، علائم سایش در ساختار و سلامت تجهیزات درون و بیرون بنا در امان است.این بررسی تایید میکند که ویلای مورد نظر شما در سلامت است یا خیر.

حتی این  بررسی مشخص می کند که چه مواردی را صاحب خانه موظف به انجام ، ترمیم و یا تعمیر آن است. پس از تایید بررسی های خود میتوانید اقدام به تامین بودجه مورد نیاز کنید.

7:بررسی اسناد و مدارک:

مشاور املاک موظف است مدارک مرتبط با ملک را به طور دقیق بررسی کند و آن را با مشخصات مالک تطبیق دهد.در این قسمت شما هم باید اسناد را بررسی کرده و از صحت مدارک اطمینان حاصل کنید.

همچنین یکی از طرفین باید استعلامات لازم را تهیه کند تا جای هیچ شبهه ای باقی نماند.پس از انجام تمامی مراحل ذکر شده شما میتوانید با خیالی آسوده ویلای مورد نظرتان را خریداری کنید.در هنگام خرید خانه در جستجوی چه باید باشید وقتی با مشاور املاک شروع به جستجوی ویلا میکنید ممکن است به اندازه حیاط و یا متراژ آشپزخانه ملک موردنظرتان توجه کنید.

اما خصوصیاتی بسیار مهم تر از این معیار ها درهنگام خرید خانه وجود دارد.حتما در هنگام خرید ویلا در شمال و در کل خرید هرگونه ملکی شما می خواهید مطمعن باشید که آیا خرید ویلا در شمال سرمایه گذاری خوبی خواهد بود یا خیر؟پس باید از خرید املاکی که مشکلات عمده داشته و نیاز به تعمیرات زیاد و پر هزینه دارند دوری کنید.

شما باید به طور کامل بدانید که به هنگام خرید ویلا به دنبال چه مواردی هستید تا  بتوانید از انجام معامله ای خوب و پر سود اطمینان حاصل کنید. در مقاله بعدی در رابطه با خرید ویلا در شمال و مواردی که باید در هنگام خرید ویلا به آن توجه کنیم تعدادی از موارد مهم را بررسی میکنیم تا شما با اطمینان خاطر کامل به خرید ویلا در شمال فکر کنید.

پس با مشاورین املاک سرزمین شمالی همراه باشید.

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .