بزرگ نشان دادن فضای خانه با چند ترفند

بزرگ نشان دادن فضای خانه

با چند ترفند ساده فضای زندگیتان را بزرگتر نشان دهید

دراین مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه فضای زندگیمان را بزرگتر نشان دهیم ( بزرگ نشان دادن فضای خانه با چند ترفند ) پس با مجله سرزمین شمالی همراه ما باشید.

آیا کسی پیدا می شود که نخواهد خانه اش را بزرگتر نشان دهد؟ هرکس نمی خواهد با چند ترفند آموزشی ساده خانه اش را بزرگتر جلوه دهد، دستش را بالا ببرد.به راستی که همه ما این را خواهانیم، زیرا صرف نظر از اندازه و ابعاد محیط، فضا برایمان هیچ وقت کافی نیست. بخصوص در خانه های امروزی که اتاق ها خیلی بزرگ نیستند و به طور فزاینده ای با مبلمان و اشیاء در هم می پیچند.

ما در این مقاله، چگونگی به حداکثررساندن فضایی که در آن زندگی می کنیم، افزایش کارایی و جلوگیری از بی نظمی اتاق نشیمن با نکاتی در مورد رنگ، چیدمان، ذخیره سازی، نورپردازی و غیره را بررسی می کنیم.بیایید از پیشنهادات ما الهام بگیرید و با استفاده از این ترفندها، همچون جادو خانه خود را بزرگتر نشان دهید.

همه ما عاشق این هستیم که در یک فضای گسترده و دلباز زندگی کنیم. ایجاد این فضا در خانه مان نیاز به برنامه ریزی پیشرفته و راه حل های هوشمندانه دارد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ترفندهای لازم برای بزرگ تر و دلبازتر شدن فضای زندگیتان یاری رسانیم.

در مقاله قبل در رابطه با اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی منزل صحبت مفصلی کردیم.

لیستی ازنکات مهم برای گسترده تر و روشن تر شدن فضای خانه:

روشنایی محیط

نور همیشه در محیط ها نقش بسیار مهمی ایفا می کند، زیرا می تواند به گسترش درک فضا کمک کند و یک عنصر اساسی برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا می باشد.می توان این را گفت که حداقل به اندازه دیگر عناصر معماری مانند کف، دیوار و سقف به ایجاد فضا کمک می کند. بنابراین نیازی به صرفه جویی در استفاده از منابع نوری نیست. هرچه نور بیشتر باشد فضا بزرگتر به نظر می رسد.

برای اینکه منزلتان پر نورتر باشد می توانید چراغ های روشنایی را اضافه کنید یا اینکه اندازه پنجره ها را تغییر دهید و از پنجره های بزرگتر استفاده نمایید تا نور طبیعی بهتر به داخل خانه تفوذ پیدا کند.

 روشنایی محیط برای بزرگ نشان دادن خانه

فضاسازی کنید

برای اکثر مردم اتاق نشیمن قطب خانه است. اگر مشکلی با هزینه ندارید خوب است که به پیشرفت های ساختاری توجه کنید چرا که فضای قابل استفاده را به حداکثر می رسانند.

برای مثال می توانید دیوارهای داخلی را بردارید تا فضایی بازتر داشته باشید و یا فضای خانه را به صورت عمودی گسترش دهید.

می پرسید چگونه؟

مثلا اگر سطح خانه کوچک اما ارتفاع مناسب است، می توانید یک نیم طبقه اضافه کنید و بدین گونه فضا را گسترش دهید.یا می توانید فضای بیرون را با داخل یکی کنید. اما چطور؟ این کار خیلی ساده است. می توانید یک پاسیو بسازید و با استفاده از درب های فرانسوی فضای بیرون را به داخل هدایت کنید.

استفاده از فضا سازی در خانه

روی رنگ های روشن تمرکز نمایید

درصورت کمبود روشنایی منزل به دلیل کم بودن یا کوچک بودن پنجره ها باید برای افزایش میزان روشنایی از رنگ هایی با توناژ روشن برای دیوارها،  مبلمان و اشیاء استفاده نمود.رنگ های سفید و روشن در انتخاب مبلمان و تزیین فضاهای کوچک، انتخابی برنده به حساب می آیند چون در گسترش ادراک فضاها نقش یسزایی دارند.

تمرکز رنگ های روشن در بزرگ نشان دادن خانه

از آینه های بزرگ استفاده نمایید

شاید این ترفندی بی اهمیت به نظر برسد، اما اغلب در زمان مناسب به ذهن خطور نمی کند.لازم است خاطر نشان کنیم که در این زمینه، یعنی بزرگتر جلوه دادن فضای خانه، آینه ها منابع باارزش و گرانبهایی هستند و به شما این امکان را می دهند که به معنای واقعی کلمه فضا را دو برابر ببینید. در واقع آینه ها نور را منعکس می کنند ، همچنین فضا را آزاد می سازند و حس بسته بودن را کاهش می دهند.

 استفاده از آینه های بزرگ برای خانه

روی توناژ رنگ یکسان برای دیوارها و کف خانه تمرکز کنید تا حد امکان برای دیوارها و کف از رنگ هایی با توناژ یکسان استفاده نمایید. چون در این حالت مرزهای موجود بین ابعاد مختلف از بین رفته و باعث می شود فضا گسترده تر به نظر بیاید.

آینه بزرگ در فضاسازی خانه

کفپوش یکسان برای تمام خانه انتخاب نمایید

یک ترفند کوچک اما عالی در این زمینه، این است که از یک نوع پوشش برای کف خانه استفاده نمایید که این امر به ایجاد استمرار و گسترش افق دید کمک شایانی خواهد نمود.

کفپوش فضای خانه

از پارتیشن استفاده نمایید

در خانه های کوچک که از یک فضا به چند منظور استفاده می شود مانند سالن و اتاق نشیمن، می توان از پارتیشن های عمودی مثلا از توع شیشه ای یا اینکه از یک کتابخانه عمودی برای تفکیک فضا استفاده نمود.در صورت استفاده از کتابخانه برای این تفکیک، می توان علاوه بر کتاب از اشیاء دکوری در قفسه های آن نیز بهره برد.

استفاده از پارتیشن در خانه

از قفسه های باز استفاده کنید

تا حد امکان قفسه های باز را به جای نوع در دار آنها استفاده نمایید. اشیاء دکوری و گرانبها و کتابها را در قفسه های باز و باقی را در کشوهای دردار بگذارید. این کار باعث نظم در محیط زندگیتان و بزرگتر دیده شدن فضای خانه تان می گردد.

قفسه برای فضاسازی در خانه

از کمدهای دیواری استفاده نمایید

کمد دیواری ترفندی بسیار ایده آل جهت گسترش فضای منزل می باشد. زیرا به شما این اجازه را می دهد که بدون در هم ریختگی اتاق ها به افزایش فضا فکر کنید.

 کمدهای دیواری خانه

برای پنجره ها پرده های بلند نصب نمایید

پرده های بلند که از سقف شروع می شوند و تا به روی زمین می رسند به روان سازی محیط و ایجاد حس گستردگی فضا کمک می کنند.

استفاده ازپنجره ها پرده های بلند در بزرگ نشان دادن فضای خانه

از گیاهان استفاده نمایید

از ترفند های بزرگ نشان دادن فضای خانه استفاده از گیاهان یا دسته گل های رنگارنگ است که می توانند به محیط رندگیتان روشنایی بخشند و فضای مطبوعی ایجاد نمایند و با استفاده از خطای دید، محیط خانه را بزرگتر نشان دهند.

تاثیر گیاهان در بزرگ نشان دادن خانه

 

نظم و ترتیب را در خانه رعایت نمایید

فضای خانه تان را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید و هر جیز را در  جای خود بگذارید. مرتب نگه داشتن خانه باعث می شود که فضای زندگیتان بزرگتر به نظر یباید. اتاق نشیمن را از وسایل اضافی که مورد نیازتان نیست خالی کنید تا فضایتان کوچک و شلوغ به نظر نرسد.

برای بزرگ نشان دادن خانه نظم و ترتیب

از میلمان سبک در خانه استفاده کنید

محل زندگیمان فضایی است که مدام در آن بسر می بریم از اینرو چیدمان و دکوراسیون در ایجاد آرامش این فضا حایز اهمیت است. به عنوان قانون آخر به یاد داشته باشید که همیشه در خانه های کوچک، از مبلمان سبک ومتنوع استفاده کنید تا به راحتی جابجا شوند.

برای مثال جلو مبلی ها و لامپ های پایه دار کنار مبل که براحتی می توانید آنها را جابجا کنید و به جایی که در آن مطالعه می کنید منتقل سازید. در این میان باید فضای کافی بین مبل ها جهت عبور و مرور و همچنین فضای لازم برای باز کردن درب کشوها را قرار دهیم.

برای بزرگ نشان دادن خانه خود از مبلمان استفاده کنید

ممنون از اینکه تا این لحظه با مقاله چگونه فضای زندگیمان را بزرگتر نشان دهیم ( بزرگ نشان دادن فضای خانه با چند ترفند ) همراه ما بودید.نظرات خود را برای ما بنویسید.

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  + 89 = 92

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in posts
  Search in pages
  WhatsApp chat