مشکلات خرید ویلا شمال | از مشکلات خرید ویلا چه می‌دانید

photo-weblag

مشکلات خرید ویلا شمال

شمال و رنگ و لعاب مناظر مثال زدنی‌اش از جنگل و دریا گرفته تا رودخانه و آبشار و دشت و دمن محال است که هیچ بیننده‌ای را دچار وسوسۀ تماشا و مسافرت‌های همیشگی به این دیار بهشت‌گونه نکند. همین موضوع باعث می‌شود که عدۀ زیادی از این مسافران به فکر خرید ویلا در شمال بیافتند. همراه ما باشید با مقاله مشکلات خرید ویلا شمال

خرید ویلا در شمال محاسن بی‌شماری دارد که بیشتر شما با آن آشنا هستید. علاوه بر اینکه با داشتن ویلا در شمال دیگر هنگام مسافرت به شمال دغدغۀ پیدا کردن جا و مکان ندارید و از امکانات رفاهی در ویلای خود برخوردار خواهید بود، خرید ویلا در شمال می‌تواند یک نوع سرمایه گذاری پُرسود برایتان باشد و در صورت توجه و دقت کافی سرمایه شما را رشد بدهد.

داشتن ویلا در شمال بسیار ایدۀ جذاب و رویایی‌ای است اما نباید این تصویر آرمانی از ویلای شمال شما را از مشکلات خرید ویلا شمال غافل کند. ممکن است بپرسید مگر خریدن ویلا در شمال مشکلات هم دارد؟! ما به شما می‌گوییم که بله! اگر کمی آن عینک خوش‌بینی را از چشم بردارید تازه با واقعیت این ماجرا روبه‌رو می‌شوید.

هدف ما در این مطلب همین است که شما را با پاره‌ای از مشکلات خرید ویلا شمال که اغلب ویلادارهای باسابقه کاملاً از آن آگاه هستند و ممکن است دردسرهای عظیمی را از این بابت متقبل شده باشند آشنا کنیم.

سفر همیشگی به شمال!

خب شاید با خودتان بگویید چه چیزی بهتر از این که همیشه بروید شمال. اما وقتی چیزی هرچقدر خوب و دلپسند به نوعی شکل اجبار به خودش بگیرد یا برنامۀ روتین زندگیتان شود دیگر چندان جذّاب نیست. خریدن ویلا در شمال به این معناست که شما خانه‌ای در شمال دارید که نیاز به رسیدگی دارد و نمی‌توانید به مدت طولانی آن را به حال خود رها کنید.

مشکلات خرید ویلا در شمال

علاوه بر این وقتی شما یک ویلا در شمال دارید خیلی کمتر میل می‌کنید به جاهای دیگر کشور سفر کنید. زمانی هم که به شمال می‌روید معمولاً بیشتر وقتتان را در همان ویلا و نواحی اطراف آن سپری می‌کنید. جاذبه‌های دیدنی شمال کشور تمام نشدنی است.

بهتر است هرگز خود را به یک تکه از این سرزمین رویایی محدود نکنید چون قطعا ضرر می‌کنید. پس یکی از مشکلات خریدن ویلا شمال همین جنبۀ روتین و تکراری پیدا کردن سفر به شمال است که باید فکری به حالش کنید.

هزینه‌های جانبی نگهداری از ویلا

خرید ویلا در شمال و نگهداری از آن بدون هزینه نیست. کمترینش این است که باید پول گاز، برق، تلفن و … را بدهید. سرزمین شمال مرطوب است و بسیاری از قطعات کاربردی در ویلا مثل شیر آب یا چیزهای چوبی ممکن است زودتر از جاهای دیگر زنگ بزنند و پوسیده شوند یا دیوارها نیاز به رنگ زدن پی در پی داشته باشند. کف ویلا باید به نوعی ساخته شود که کمترین مقدار رطوبت را منتقل کند چون همان‌طور که می‌دانید رطوبت باعث عواقبی مثل کمردرد و پادرد می‌شود.

وسایل گرمایشی و سرمایشی و تمهیداتی برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل ویلا همه و همه مخارجی روی دست شما می‌گذارد. همچنین اگر ویلای شما محوطۀ بزرگ و استخر دارد نیاز به رسیدگی و نگهداری مضاعف دارد و همۀ این‌ها هزینه‌هایی را به شما تحمیل می‌کند.

خطر مسأله قانونی داشتن ویلا

همه جا و همیشه افراد سودجو و کلاه‌برداری هستند که اعتقادی به خدا و وجدان و رعایت اصول اخلاقی در خرید و فروش ندارند. این نکته از مهم‌ترین مشکلات خرید ویلا شمال است. باید همۀ جوانب قانونی را در هنگام خرید ویلا در نظر بگیرید و کوچکترین کوتاهی‌ای در این زمینه نداشته باشید.

خرید ویلا در شمال

ویلایی که می‌خرید حتماً دارای سند قانونی باشد. هیچ قراردادی را به صورت خصوصی و با توافق غیرمحضری و بدون رفتن به نزد مشاوران املاک معتبر امضا نکنید. اگر ویلا را به شرط تکمیل ساخت آن می‌خرید حتما در پایان از اینکه شش دانگ سند به نام شما خورده شده مطمئن شوید و بعد پول پرداخت کنید. تمام تحقیقات لازم را پیرامون ویلایی که دارید خریداری می‌کنید انجام دهید.

شما می‌توانید از طریق ده‌داری منطقه، دادگستری و مشاور حقوقی و سپس با انجام تحیقات محلی از افرادی که در نزدیکی شما ویلا دارند دربارۀ ویلایی که می‌خواهید بخرید اطلاعات کافی بدست آورید.

توجه کنید که وقتی دارید بر روی خرید ویلا سرمایه گذاری می‌کنید حتما مالکیت زمین ویلا هم به شما تعلق بگیرد چون خرید ویلایی که مالکیت زمین آن به نام شما نخورده است ممکن است برایتان دردسرهایی داشته باشد و علاوه بر این بیشتر ارزش خرید ویلا به داشتن مالکیت آن است.

چشم‌گیر بودن و تجملّاتی بودن ویلا و غفلت از مسائل پشت پرده!

گاهی زیبایی‌های ظاهری ویلا به شدت شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به قول معروف عاشق و دلباخته می‌شوید و دیگر از بررسی بیشتر ویلا مثل توجه به استحکام بنا، با کیفیت بودن امکاناتی که در ویلا وجود دارد، آگاهی از وضعیت و موقعیت محلی ویلا و به صرفه بودن قیمت آن و هر آنچه از این دست خودداری می‌کنید.

بهتر است که هیچ‌وقت در نگاه اول عاشق نشوید و فریب زیبایی‌های چشم‌گیر اولیه ویلایی که قصد خرید آن را دارید نخورید!

چرب‌ زبانی فروشنده یا بنگاه‌دار

از دیگر مشکلات خرید ویلا شمال بخصوص وقتی شما غریبه و مسافری از شهری دیگر باشید این است که فروشنده‌ها و بنگاهی‌هایی که از نیتتان برای خرید یک ویلا آگاه می‌شوند شما را دوره می‌کنند و اصطلاحاً به انواع و اقسام روش‌ها سعی می‌کنند قاپتان را بدزدند. بنابراین خیلی باید زرنگ باشید و بدون مشورت با منابع معتبر و امین و تحقیقات و تجسس لازم دربارۀ ویلای مربوطه اقدام به خرید ویلا نکنید.

توصیۀ ما این است که تا می‌توانید ساده نباشید چون بازار خرید و فروش شوخی‌بردار نیست و سوداگران همیشه در کمین‌اند.

ویلاهای زیاد و از همه رنگ

از دیگر مشکلات خرید ویلا شمال انتخاب است! آن قدر تنوع ویلا در شمال زیاد است و چشم‌اندازهای خواستنی و باصفای متنوعی در این خطه وجود دارد که شما را به عنوان یک خریدار ویلا گیج می‌کند. اگر ویلا در کنار دریا بخرید از داشتن چشم‌انداز جنگلی محروم می‌شوید.

خریدن ویلا درون یک جنگل دور افتاده هم مشکلاتی از قبیل سخت بودن دسترسی‌ها به مراکز خرید و درمانگاه‌ها دارد. بنابراین باید پیش از خرید ویلا از تمایلات و نیازهای خود شناخت کافی پیدا کنید با در نظر گرفتن همۀ جوانب دست به انتخاب بزنید و بعدها احساس پشیمانی نکنید.

همیشه این را یادتان باشد که در این دنیا داشتن همۀ خوبی‌ها با هم و یک‌جا امکان‌پذیر نیست. نمی‌توانید هم بکرترین چشم‌اندازها در دل یک طبیعت خاص و دورافتاده را بخواهید و هم عالی‌ترین امکانات رفاهی را. پس خوب فکر کنید و اولویت‌هایتان را در نظر بگیرید.

سخن پایانی

داشتن ویلا در شمال با همه خوبی‌هایی که دارد خالی از هر گونه مشکل نیست. ما در این جا برخی از مشکلات خرید ویلا شمال را با شما درمیان گذاشتیم. گروه مشاوران املاک سرزمین شمالی این‌جاست که راهنمایی‌های لازم را به شما برای یک خرید ویلای مطمئن بکند و مشکلات خرید ویلا شمال را برایتان به حداقل برساند.

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .