انواع دسته بندی ویلا در گیلان

photo-weblag

دسته بندی انواع ویلاها در شمال

اگر شما قصد خرید و فروش ویلا یا هر ملک مسکونی دیگری را دارید حتما می دانید که گزینه های بسیار زیاد و متفاوتی پیش روی شما قرار می گیرد و نهایتا عوامل متعددی می تواند بر روی قیمت نهایی ملک تاثیر گذار باشد که از این بین می توان به شکل ساختاری بنا، محل قرار گیری و مستقل یا شهرکی بودن  آن اشاره کرد، پس حتما مقاله انواع دسته بندی ویلا در گیلان را تا آخر مطالعه کنید تا با ویلاهای گیلان آشنا شده و با آگاهی کامل دست به خرید ویلا در شمال زده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

دسته بندی بر اساس ساختار بنا

به طور کلی  تفاوت ساختاری ساختمان ها و ویلاهای گیلان به 4 دسته فلت، نیم پیلوت، دوبلکس و تریبلکس تقسیم بندی می شوند که هرکدام از آن ها را می توان با توجه به نیاز خریدار و بودجه اختصاص داده شده به عنوان گزینه ای مناسب در نظر گرفت.

در ادامه به توضیحی مختصر درباره هریک از این سبک های معماری ، انواع دسته بندی ویلا و کاربرد های آن در مناطق مختلف می پردازیم تا شما با علم بر این مساله و با خیالی آسوده به خرید ویلای مورد نظر خود بپردازید.

ویلاهای فلت یا همکف

به خانه هایی فلت یا همکف گفته می شود که با حداکثر ارتفاع 1 متر از سطح زمین ساخته و در یک طبقه خلاصه می شوند.در گذشته اغلب ویلاهای گیلان به صورت همکف طراحی و اجرا می شدند و می توان گفت رایج ترین سبک ساخت ویلا چه در گذشته و چه در حال حاضر ساخت ویلاهای فلت می باشد.

ویلا در گیلان

ویلا های فلت در طراحی و ساخت از پیچیدگی کمتری برخوردارند و از همین رو از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر محسوب می شوند. بالطبع قیمت تمام شده ی این دسته از ساختمان ها به نسبت نمونه های دیگر پایین تر خواهد بود. این سبک از ویلاها هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد و مورد توجه بسیاری از خریداران می باشد.

ویلا با بنای نیم پیلوت

یکی از انواع دسته بندی ویلا در گیلان ، نیم پیلوت است. در ویلاهای نیم پیلوت معمولا فضای اختصاص داده شده به یک یا دو اتاق خواب را در ارتفاعی به اندازه نیم طبقه بالاتر از سطح همکف ساختمان طراحی می کنند که توسط راه پله ای از داخل بنا راه دسترسی دارد.

انواع ویلا

از فضای زیر این قسمت می توان به عنوان پارکینگ سرپوشیده، موتورخانه، انباری و … استفاده کرد.این سبک از ساخت و ساز علاوه بر اینکه امکان استفاده مفیدتری از زمین را به سازنده می دهد بلکه فضای داخلی ساختمان را از یکنواختی خارج می کند. نمای بیرونی ساختمان های نیم پیلوت نیز به نسبت ویلا های همکف جلوه زیباتری دارند.

ویلاهای نیم پیلوت را می توان حد فاصلی بین ویلاهای همکف و ویلاهای دوبلکس در نظر گرفت، از لحاظ قیمت هم می توان گفت ویلاهای نیم پیلوت از همکف گران تر و از نوع دوبلکس قیمت پایین تری دارند.

به مرور زمان عواملی چون افزایش ارزش زمین، تغییر سلیقه و گرایش به معماری مدرن باعث شد تقاضا برای ویلاهای دوبلکس و تریبلکس افزایش یابد به طوری که ما امروزه بیشتر شاهد این نوع از ساخت در ویلاها هستیم و این سبک از ساخت و ساز طرفداران بسیاری در بین متقاضیان خرید ویلا در شمال پیدا کرده است.

با توجه به افزایش قیمت زمین در مناطق شمالی بسیاری از سازنده ها برای استفاده هرچه بیشتر و مفید تر از آن تصمیم به ساخت ویلاها به صورت دوبلکس و تریبلکس گرفته و تعداد این ویلاها رو به افزایش است. در ادامه به بررسی این انواع دسته بندی ویلا ها و ویژگی های ظاهری آن ها می پردازیم.

ویلا با بنای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس دارای دو طبقه مجزا با اختلاف ارتفاع می باشند که توسط راه پله ای از داخل بنا با یکدیگر در ارتباطند.این ویلاها را می توان محبوب ترین و پرفروش ترین نوع ویلا دانست.

دسته بندی ویلا

ویلاهای دوبلکس دارای ظاهری بسیار زیبا می باشند و ویو بسیار خوبی از محیط اطراف در اختیار شما قرار می دهند.در ویلاهای دوبلکس شما دستتان در جداسازی فضا ها باز است برای مثال می توانید اتاق هایی که به سکوت و رفت و آمد کمتری احتیاج دارند را در طبقه بالا و فضاهای شلوغ تر و پر رفت و آمد تر را در طبقه پایین طراحی کنید.

همچنین طراحی داخلی این نوع از ساختمان ها از جذابیت خاص خودش برخوردار است و یک چیدمان اصولی می تواند نتیجه ای بی نظیر را برای شما به همراه داشته باشد.

یکی از مواردی که در معماری این نوع از بنا ها جای مانور بسیار دارد راه پله ی داخلی آن است که می تواند با توجه به نوع و متریال مورد استفاده جلوه ای بسیار زیبا به فضای داخلی ببخشد، راه پله ها انواع متفاوتی دارند، گرد، مارپیچ، سنگی، چوبی و… که انتخاب هرکدام از آن ها می تواند نقش بسزایی در زیبایی فضای نشیمن و پذیرایی شما داشته باشد .

ساخت ویلا به صورت دوبلکس امکان استفاده حداکثری از زمین را به سازنده می دهد و همین امر باعث محبوبیت بسیار آن شده است.

ویلاهای تریبلکس

ویلاهای تریبلکس در زمره ویلاهای لوکس قرار می گیرند و از قیمت بالاتری نسبت به موارد قبلی برخوردارند.این نوع از ویلاها دارای 3 طبقه مجزا از هم می باشند و به علت ارتفاع زیاد ویو بی نظیری از فضای اطراف را برای شما به ارمغان می آورند.

ویلاهای گیلان

در این نوع از ویلاها تفکیک فضاهای مختلف به راحتی صورت می گیرد و با کمی سلیقه می توان فضایی بسیار زیبا و آرامش بخش ایجاد کرد. به علت قیمت بالای این ویلا ها طرفداران آن ها بسیار محدود می باشند و علاقه مندان به این سبک اغلب به خرید ویلا دوبلکس روی می آورند.

با توجه به هزینه ساخت بالای این ویلاها اقلب در مکان هایی خوب و زمین های ارزشمند اجرا می شوند و این خود بر ارزش ملک می افزاید.

ویلاهای تریبلکس را می توان مدرن ترین نوع ویلاها برشمرد که اغلب از امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردارند.همانطور که اشاره شد ویلاهای دوبلکس را می توان محبوب ترین و پرطرفدار ترین نوع ویلاها به خصوص در شمال کشور دانست.

اما دیگر ویلاهای گیلان نیز طرفداران خاص خودشان را دارند. گروه مشاورین املاک سرزمین شمالی دارای آرشیوی کامل از انواع دسته بندی ویلا در گیلان و شمال مانند: فلت، نیم پیلوت، دوبلکس و تریبلکس می باشد و کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه خرید ویلا در منطقه آزاد انزلی و زیباکنار می باشند.

ویلای مستقل یا شهرکی

یکی دیگر از موارد قابل توجه در خرید ویلا انتخاب ویلای مستقل یا شهرکی است که توصیه می شود پیش از انتخاب حتما با مزایا و معایب آن به خوبی آشنا شوید. ما پیشتر در مقاله زیر به توضیح مفصل این معقوله پرداخته ایم:

به طور خلاصه ویلاهای شهرکی گیلان به دلیل حضور نگهبان 24 ساعته از امنیت بالایی برخوردارند. در اکثر شهرک ها امکاناتی نظیر سرایداری، زمین بازی و پیاده رو برای ساکنین تعبیه می شود. در تمامی شهرک های ویلایی قوانین و مقرراتی مکتوب و مشخص شده که همه ی ساکنین موظف به رعایت و پیروی از آن هستند، در نتیجه صاحبان ویلا های شهرکی شاید به نسبت ویلا های مستقل از آزادی عمل کمتری برخوردار باشند.

یکی دیگر از وجه تمایزات بین این دو نوع ویلا قیمت تمام شده آن هاست، ویلا های شهرکی به طور معمول از قیمت کمتری برخوردارند. همانطور که می دانید ویلا های شهرکی به صورت واحد های ویلایی مجزا در زمینی به مساحت بالا طراحی و اجرا می شوند از همین رو یکی از دلایل قیمت مناسبتر آن ها می تواند خرید مصالح و لوازم مربوطه به صورت کلی باشد.

دسته بندی بر اساس موقعیت قرارگیری

می توان گفت شمال ایران متفاوت ترین و متنوع ترین انواع طبیعت را در دل خود جای داده است. هنگام خرید ویلا در شمال شما با انتخاب های گوناگونی روبرو خواهید شد، می توانید ویلایی ساحلی با صدای آرامش بخش دریا و تماشای طلوع و غروب بی نظیر آن داشته، یا یک ویلای جنگلی در میان درختان انبوه و همیشه سبز شمال انتخاب کنید و از طبیعت بی نظیر و هوای پاکیزه آن لذت ببرید.

ویلا ساحلی

ویلاهای ساحلی گیلان یکی از پر طرفدار ترین انواع ویلا ها می باشد. دریا در خاطرات بسیاری از شمال نقش پر رنگی دارد و فکر می کنم کمتر کسی باشد به شمال آمده و دلش هوای ساحل زیبا و آرامش بخش آن را نکند. ویلا های ساحلی اما در کنار این امتیاز برجسته مسائل و مشکلاتی را برای ساکنین به همراه داشته باشد.

به طور کلی آب و هوای اطراف دریا شرجی تر از سایر نقاط است و این معقوله در فصول گرم تر سال می تواند آزار دهنده باشد و همین طور عمر مفید ساختمان را کاهش دهد. بسیاری اما معتقدند آرامش و زیبایی دریا و دسترسی به آن به تمامی این ها می ارزد، نظر شما چیست؟

ویلا جنگلی و کوهستانی

نمی توانیم منکر تاثیر مثبت طبیعت سرسبز جنگل های شمال و درختان انبوه آن بر روحیات و میزان انرژی بخشی آن بر خود شویم. بسیاری از افراد همیشه رویای داشتن سرپناهی در میان جنگل های روح نواز شمال یا دامنه های کوهستانی آن در سر دارند، و چه انتخاب خوبی! ویلا های جنگلی به نسبت ویلا های ساحلی دارای قیمت مناسب تری اند.

ویلا های جنگلی و کوهستانی گیلان معمولا دسترسی راحتی به امکانات شهری ندارند و در بعضی از فصول سال ممکن است مسیر دسترسی به این ویلاها دشوار و در موارد نادری غیر قابل دسترس شود.

هر کدام از انواع ویلاهای گیلان که مد نظر شما باشد ما با کادری مجرب شما را در مسیر انتخاب ویلای ایده آلتان همراهی می کنیم و بهترین ها را با توجه به نیاز و بودجه شما خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

نظرات کاربران

ایمیل شما به هیچ عنوان منتشر نخواهد شد .